Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Mieszkańcy odetchną, poprawi się bezpieczeństwo i zwiększy przepustowość trasy. Podpisano umowy na obwodnice

W ciągu drogi krajowej nr 74 między Janowem Lubelskim a Zamościem niebawem ruszy budowa dwóch obwodnic. Do tego przebudowany zostanie ponad 9 km odcinek trasy.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowy na budowę obwodnic Dzwoli oraz Gorajca. Obie powstaną w ciągu drogi krajowej nr 74 między Janowem Lubelskim a Zamościem. Dla pierwszej z nich Wojewoda Lubelski wydał już decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, to prace będą mogły ruszyć od razu po przekazaniu terenu budowy. Ma to nastąpić już w przyszłym miesiącu.

Pierwsza z obwodnicy będzie miała ok. 2,7 km i pobiegnie po nowym śladzie omijając Dzwolę od północnej strony. W ramach inwestycji rozbudowany zostanie także ponad 9 km odcinek drogi krajowej od końca przyszłej obwodnicy Janowa Lubelskiego do obwodnicy Frampola. Powstaną także drogi do obsługi ruchu lokalnego, ekrany akustyczne, chodniki oraz zatoki autobusowe. Projekt przewiduje budowę sześciu skrzyżowań, dwóch rond oraz mostu.

Obwodnica Gorajca również pobiegnie po nowym śladzie i będzie liczyć ok. 6,6 km. Powstaną też drogi do obsługi ruchu lokalnego, trzy skrzyżowania, trzy przejazdy bezkolizyjne i most. W obu przypadkach będą to drogi jednojezdniowe, dwupasmowe klasy GP o szerokości 7 metrów.

– Rozpoczynamy realizację kolejnych dwóch obwodnic, na które mieszkańcy Lubelszczyzny czekali od lat. Dzięki nim, a także dzięki budowie kolejnych trzech obwodnic na trasie od drogi ekspresowej S19 do granicy z Ukrainą, znacząco poprawi się komfort podróżowania na drodze krajowej nr 74. Inwestycje te istotnie zwiększą także przepustowość tej trasy – powiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Inwestycja będzie realizowana w ramach rządowego programu budowy 100 obwodnic. W jego ramach w naszym regionie zaplanowano budowę siedmiu tras, z czego pięć z nich powstanie w ciągu drogi krajowej nr 74. Oprócz Dzwoli i Gorajca będą to obwodnice Janowa Lubelskiego, Szczebrzeszyna i Zamościa. Do tego dochodzą obwodnice Łęcznej i Łukowa.

(fot. GDDKiA)

7 komentarzy

  1. Tak rządzi najlepszy w historii rząd PIS. PO z PSL o nas mówili a ch z tą Polską wschodnią.

    • Jeden cytat, jednego cymbała powtarzany milion razy. Na cebularzy działa. Dla mnie choćby wybudowali tysiąc obwodnic – nie dostaną mojego głosu. Za zbeszczeszczenie słowa: prawo i słowa: sprawiedliwość. Nie wszystko i nie wszystkich można kupić. Zwłaszcza za cudze pieniądze.

  2. powinna być obwodnica Frampola w ciągu DW835 gdzie ruch jest 10 x wiekszy niż na tej esce….

  3. Wszystko to dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej. Dziękujemy ci Europo !!

  4. NIEMCE KURŁA!

  5. Precz że szwabską unią.

  6. gdybyście rzadzacy nie kradli z wielebnymi ile wlezie to by ta obwodnica już dawno była, co w tym temacie zrobiła milicja ? brak info w artykule !

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo