Mieszkańcy i turyści pojadą po równym. Ważna droga na Roztoczu wyremontowana (zdjęcia)

Dwie ważne inwestycje drogowe zakończono na terenie powiatu zamojskiego. Obie wyremontowane drogi zapewniają dojazd nie tylko mieszkańcom do znajdujących się przy nich miejscowości, lecz także ułatwiają turystom przemieszczanie się po Roztoczu.

Zakończyła się wyczekiwana zarówno przez mieszkańców, jak też turystów, przebudowa drogi powiatowej Zwierzyniec – Tereszpol. Ostatni wyremontowany odcinek o długości blisko 1,5 km został w środę uroczyście oddany do użytkowania. Prace polegały na ułożeniu nowej nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych asfaltowych o szerokości 5,5 m, a także wykonano zjazdy i pobocza. Odtworzono też oznakowanie poziome i pionowe. Tym samym na całej trasie znajduje się już nowa, równa nawierzchnia.

Droga zlokalizowana jest na terenie gminy Zwierzyniec, częściowo przebiega też po terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego. Stanowi dojazd do Stawów Echo, przebiega przez miejscowości Sochy i Szozdy. Turyści korzystają z niej dojeżdżając do Górecka czy też Józefowa. Do inwestycji włączył się także Roztoczański Park Narodowy, który ze swojej strony zagospodarował przestrzeń dla turystów, wykonując ścieżkę przyrodniczą prowadzącą przez teren Parku w pobliżu wyremontowanej drogi oraz parking przy Stawie Echo.

To kolejna z zakończonych w ostatnich dniach drogowych inwestycji na terenie powiatu zamojskiego. Przebudowana została droga powiatowa przez Pniówek i Suchowolę do Maciejówki. Prowadzi ona od drogi krajowej nr 17 przy granicy Zamościa i Kalinowic do Krasnobrodu. Na długości 19,2 km ułożona została nowa nawierzchnia, przebudowano skrzyżowania z innymi drogami powiatowymi, gminnymi i dojazdowymi, przebudowano most na rzece Łabuńka w miejscowości Pniówek, powstały chodniki o łącznej długości 8,7 km, rondo w okolicy Białowoli oraz ustawiono 94 latarnie.

(fot. Powiat Zamojski)

Zobacz również

7 komentarzy

 1. Zorro też musiał chlusnąć wodą 🙂

  • Zorro i 40 rozbójników. Po co to przecinanie wstęgi? Żeby chociaż dali to zrobić ludziom, którzy faktycznie, swoimi rękami budowali tę drogę.

 2. Brawo PiS oby tak dalej.

 3. Po co parking przy nieistniejących Stawach Echo ?

 4. ciekawe ile batman przytulił za posługę???

 5. do LU. i nie to że jestem za pisem.
  TFusk też się nabudował dróg na euro 2k12, no ale oczywiście to PO jeszcze zaplanowało oczywiscie, pis nie zrobił nic. a jak.
  ale no to śmieszne jest takie gadanie, że sam jarek budował. Tylko czego jak zakładając że masz firme do roboty pracowników gonisz skoro drogi sam jarek budował to i ty zapier,,,alaj a niech pracownicy siedzą sobie na firmie. jedynie do kogo można tam sie czepić to do batmana, za bóg zapłać machnie z 3 razy „pińcset co łaska” przytuli, i do domu dalej ministrantów zabiawiać.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9486zł -0.45%
  • GBP 4.9914zł 0.43%
  • EUR 4.4738zł -0%
  • CHF 4.2081zł -0.09%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Społeczne obchody upamiętniające ofiary zbrodni wołyńskiej
   Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka
   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym