Wtorek, 16 lipca 202416/07/2024
690 680 960
690 680 960

Między Parczewem a Ostrowem Lubelskim oraz z Annopola w stronę Stalowej Woli. Kolejne dwie drogi wojewódzkie czeka remont

Zarząd Dróg Wojewódzkich zaplanował remont dwóch kolejnych tras w naszym regionie. Na obu wybrano odcinki, które znajdują się w fatalnym stanie, pełne są dziur i nierówności, a także spękań nawierzchni.

Remont drogi wojewódzkiej nr 813 Międzyrzec Podlaski – Parczew – Ostrów Lubelski – Łęczna obejmie 5 km odcinek na odcinku od miejscowości Laski do wjazdu do Tyśmienicy w powiecie parczewskim. Jest to fragment trasy łączący Parczew z Ostrowem Lubelskim.

Zadaniem wykonawcy ma być sfrezowanie obecnej nawierzchni, wyrównanie podbudowy drogi, wzmocnienia podłoża oraz ułożenie nowej nawierzchni. Do tego dochodzi wykonanie opaski technologicznej, jak też umocnienie poboczy. Drogowcy szacują, że prace powinny zostać zrealizowane wiosną, maksymalnie do połowy czerwca.

Drugą z tras, która przejdzie remont, jest droga wojewódzka nr 854 Annopol – Stalowa Wola. W tym przypadku prace mają objąć dwa odcinki o łącznej długości nieco ponad 10 km. Mowa tu o fragmentach od miejscowości Opoka Kolonia do granic Borowa oraz za Borowem do granicy województwa.

Tu zakres prac obejmuje m.in. frezowanie istniejącej nawierzchni, remont jej krawędzi, wykonanie warstw wyrównawczej wiążącej i ścieralnej, remont zjazdów, przepustów i zatok autobusowych, umocnienie poboczy kruszywem, profilowanie skarp i rowów, a także odtworzenie oznakowania. Termin wykonania inwestycji wyznaczono na 4 miesiące od dnia podpisania umowy.

10 komentarzy

 1. od razu ruszyli z kopyta dość złodziejstwa PISu skończą się miliony na kontach , albo mieszkania wykup z lasów państwowych za 34 tysiące też chcę do PISu , ale koryto się skonczyło

  • Mądry inaczej, skąd czerpiesz takie wiadomości?

   • To raczej nie tajemnica, np leśniczówka za 5% wartości dla syna działacza PiS w Hajnówce, bonifikata 95% dla brata Obajtka w Gdańsku, dom nad jeziorem Zelwa dla dyrektora z nadania PiS którą przepisał synowi i znowu t0 magiczne 95% rabatu (i nie chodzi o stolicę Maroka), albo kilkunastoletnia umowa na wyjęcie kompleksu Gajówki i zabudowań gospodarczych w puszczy Niepołomice za 388 zł / mc dla ….. upadłego księdza pewnej broszkowej premier….
    Wg raportu „W okresie od 1. stycznia 2015r. do 31. sierpnia 2022r. PGL LP sprzedało niemal 2,5 tys. takich nieruchomości za ok. 46,4 mln zł, mimo że ich rynkowa wartość wyniosła ponad 351 mln zł. Tak się stało, ponieważ zgodnie z obowiązującym prawem, bonifikaty dla osób uprawnionych do kupna nieruchomości sięgały nawet 95%….”

   • Wg raportu „W okresie od 1. stycznia 2015r. do 31. sierpnia 2022r. PGL LP sprzedało niemal 2,5 tys. takich nieruchomości za ok. 46,4 mln zł, mimo że ich rynkowa wartość wyniosła ponad 351 mln zł. Tak się stało, ponieważ zgodnie z obowiązującym prawem, bonifikaty dla osób uprawnionych do kupna nieruchomości sięgały nawet 95%….”

 2. Będzie gdzie ałdice i bmfu kasować.

 3. Kuźwa kiedy remont DW 815 między Parczew a Wisznice? Jechać się normalnie tamtędy nie da. XXI wiek a takie drogi jeszcze mamy!!!

 4. 815 od Zaniòwki do Parczewa ok w miarę,od Zaniòwki w stronę Wisznice tragiczna…

  • Z Parczewa do mostu w Przewłoce na drodze w czasie deszczu wyrzuca samochód z koleiny. Cztery potoki na drodze!!!!

 5. Miejscowości leżące przy trasie DW854
  Annopol (droga krajowa nr 74)
  Opoka-Kolonia (droga wojewódzka nr 759)
  Kosin (droga wojewódzka nr 755)
  Borów
  Chwałowice
  Antoniów (droga wojewódzka nr 856)
  Czekaj Pniowski
  rzeka San (przeprawa promowa)
  Wrzawy
  Gorzyce (droga krajowa nr 77)

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport