Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Miasto Lublin: „W godzinach nocnych została podjęta akcja zimowego odśnieżania miasta”

Jak poinformowało Miasto Lublin, w nocy z czwartku na piątek na ulicach miasta rozpoczęły się działania mające na celu walkę z oblodzeniem. Niestety w piątek rano doszło do wielu groźnych zdarzeń drogowych, zaś komunikacji miejska na dobre utknęła m.in. na podjazdach.

– W związku z wystąpieniem minusowych temperatur i oblodzeniem jezdni, w godzinach nocnych została podjęta akcja zimowego odśnieżania miasta. Pierwsze pojazdy wyjechały na ulice Lublina już pomiędzy godz. 2.00 a 3.00 rano. Służby cały czas pracują, aktualnie w terenie jest 17 pojazdów. Akcja na ulicach I i II standardu dobiega już końca, następnie służby przejdą do realizacji III standardu oraz zgłoszeń interwencyjnych – informuje Justyna Góźdź z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Jak wyjaśnia przedstawicielka Miasta, główny układ komunikacyjny jest przejezdny z nawierzchnią mokrą i czarną. W niektórych rejonach mogą jeszcze występować utrudnienia w ruchu.

– Dotyczy to m.in. al. Warszawskiej oraz ulic: Droga Męczenników Majdanka, Nasutowska, Kosmowska, Zbożowa, Północna i części obszaru dzielnicy Czechów. Miejscowe oblodzenia na wzniesieniach powodowały także trudności w kursowaniu komunikacji miejskiej. Od godzin porannych trwają również prace przy uszorstnianiu chodników i przejść dla pieszych. Pracuje 14 brygad ręcznych, które teraz przede wszystkim koncentrują się głównie na schodach i kładkach – dodaje Justyna Góźdź.

We współpracy z Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego sytuacja jest na bieżąco monitorowana i w pierwszej kolejności służby są kierowane w najbardziej newralgiczne miejsca.

PRZECZYTAJ 

Pojazdy na barierach, słupach i w rowach. Ciężki piątek w regionie na drogach (zdjęciach)

41 komentarzy

 1. Mamy dość patodewelopera

 2. mundra paniousia z magistratu sie tłumaczy z nieróbstwa służb drogowych
  lalu idz na zmywak lepiej

 3. Jakiego miasta?Bo na pewno nie Lublina.

 4. Jasne, wszystko wina prezydenta, któremu wPiSdu pozabierało kasę na co się dało.
  Czy któreś z Was marudzących było kiedyś w Częstochowie, Rzeszowie, a może Łodzi?
  U nas bombardowanie, tam kretowisko.
  Dopiero się odbijemy od dna, pod którym właśnie jest poprzednia władza.
  Już nam „z metra cięty od księżyca” obiecał stadion żużlowy przed wyborami…
  Jego przedstawiciel na konferencji prasowej nie potrafił wymienić jakiegokolwiek nazwiska związanego z Motorem Lublin.
  Jak śpiewa SdM „dajcie czasowi czas”.

  • O rany… już to osiem gwiazdek wjechało ci aż pod hipokampa…
   Twoje Żuki, PO, Trzecia Droga(PO bis) rządzą od czasów gdy Bronek był Marszałkiem…
   Tu chodzi o zarządzanie a jak widać tej władzy wychodzi to słabo. Są już długo u steru to im się za bardzo nie chce wykazywać. Należy ich zmienić w tych wyborach na innych. Niekoniecznie na PIS.
   Nie mieszaj ideologii i wyznania z zarządzaniem miastem.Po prostu widać, że obecnej ekipie nie idzie najlepiej.

 5. kronikidewelorozwoju

  „Uszorstnić” to trzeba by lepiej Wydział Prawdy Rathausu, bo Dewelo-Duce ślizga się na tej propagandzie sukcesu jak na stoku w Dolomitach.

 6. Powinny być pozwy kierowane to może miasto by nie szczędziło na przygotowaniu jezdni do dotarcia do pracy. Wczoraj w dzień był deszcz, wieczorem zmroziło to chyba logiczne że będzie oblodzenie. W nocy to za późno na takie działania. Co za brak logicznego myślenia. A o chodnikach już lepiej nie wspominać….

 7. Ile to kosztowało tym razem? Bo efektów pracy, rano jakoś nikt nie zauważył…

 8. Panie Żuk, wie Pan dlaczego Kaczyński został odsunięty od władzy?
  Bo ludzie którymi się otoczył, **** (zdenerwowali) wielu zwykłych ludzi.
  Wybory już niedługo, może znajdzie się kandydat co obieca że zrobi porządek z tymi co zarządzają drogami.

  • Jestem chętny do walki, aby „betonizator” odszedł, czas na zmiany w betonizacji osiedli jak i innych inwestycjach w naszym mieście. Najpierw wylewał beton na trawniki, a po kliku latach na beton sypie ziemię. Dość marnowania publicznych pieniędzy. Stadion żużlowy buduje już drugą kadencję, nawet łopaty nie wbił. Miał być tylko dla sportów motorowych a teraz buduje pseudo hale wielozadaniową. Albo jedno albo drugie. I do tego połowę wcześniej założonej pojemności dla kibiców. Jak mamy konkurować w organizacji imprez wielkoformatowych skoro nie mamy dużych obiektów dla spełniania wymogów zmieniających się prawie co 2 lata. Już maluję taczkę, dla pewności po wyborach.

Dodaj komentarz

Z kraju