Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Miały być miliony, jest koniec kariery. Zatrzymany przez CBA Marek G. odwołany ze stanowiska Grupy Azoty

Początkowo władze spółki chciały, aby Marek G. sam zrzekł się stanowiska. Zanim jednak to nastąpiło, zareagował wicepremier Mateusz Morawiecki.

Jak poinformowano w specjalnym komunikacie, Skarb Państwa odwołał w poniedziałek Marka G. ze składu rady nadzorczej Grupy Azoty. Od 2016 roku był on członkiem rady nadzorczej Azotów, najpierw pełnił funkcję jej wiceprzewodniczącego, później przewodniczącego. Decyzja ta jest efektem afery korupcyjnej, w wyniku której agenci lubelskiej Delegatury CBA zatrzymali 6 osób w sprawie o charakterze korupcyjnym, żądania 40 mln zł i powoływania się na wpływy w największych spółkach skarbu państwa.

Z ustaleń agentów CBA wynika, że zatrzymani mieli zawrzeć układ, dotyczący dostaw rożnego rodzaju półproduktów m.in. do Grupy Azoty. Miało się to odbyć z pominięciem obowiązujących w spółce procedur. Przewodniczący rady nadzorczej Marek G. miał być gwarantem powodzenia tego przedsięwzięcia. Zawarty z nim „układ” gwarantował, że nielegalny interes przebiegnie bez żadnych problemów. Marek G. miał też nadzorować całe przedsięwzięcie w zamian za około 5% kwoty od wielomilionowych kontraktów.

Marek G. od lat jest związany z naszym regionem. W 1989 roku ukończył studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Przez dłuższy czas zajmował różne stanowiska w firmach działających w województwie lubelskim. W roku 1997 został wojewodą dawnego województwa zamojskiego, rok później objął urząd prezydenta Zamościa. Nie zyskał jednak aprobaty wśród społeczeństwa i pomimo startowania w kolejnych wyborach, uzyskał najmniejszą liczbę głosów. Starał się również dostać do Senatu, Parlamentu Europejskiego czy też sejmiku województwa. Wszędzie bez powodzenia.

(fot. Sławomir Kłak)
2017-10-10 22:00:05

20 komentarzy

 1. No proszę, taki poczciwy uniwerek kończył, na który co niedzielę zbiera się tace w całej Polsce a okazało się, że wykształcono go na zawodowego złodzieja.

  • Z PiS był, przeszedł szybkie „kursy doszkalające” w centrali przy Nowogrodzkiej pewnie.

   • Faktycznie koleś marną uczelnię wybrał, bo go złapali. Poterminowaby roczek gdzieś u was liberałów i byłby mistrzem w tym fachu ;]

    • Mógł u Hajki korepetycje pobierać, dłużej by się uchował.

     • jeszcze by przy tym kamienice odzyskał, dostał medal od Bredzisława Komoruskiego, światowy byłby człowiek, taki nowoczesny i zaradny, a jak nowa władza mogła tak potraktować swojego? Za PO było by to nie do pomyślenia, więc Królu Europy wracaj do Polski, bo tu już nawet kraść nie wolno!

    • Eee – czterech miliardów to nikt w tym kraju jeszcze przed Senatorem B. z PiS nie przewalił.
     Mistrzów „fachu” ma PiS w swojej stajni.
     To, że czasem któremuś się łapka powinie to znak li tylko tego, że pod dywanem prezesa gryzą się buldogi… i czasem ten ze słabszej frakcji musi polec, robiąc miejsce temu z frakcji silniejszej.
     Kadry w spółkach państwowych będą się wymieniać, ale krzywdę poniosą tylko ci, którzy mieli możnych protektorów, którzy nagle spadli z piedestału.
     Vide minister Skarbu Państwa Dawid J. z PiS – zabił człowieka (gołymi rękami) i nie odpowiedział za to. Ale poleciał ze stołka (nie na skutek zabójstwa – tego dopuścił się znacznie wcześniej) i wszyscy jego protegowani powoli tracą też stanowiska.

     Z tego co widzę, to skoro PiS ochroni nawet zabójcę… drobnych aferzystów na kilkadziesiąt milionów sztuka nawet za bardzo się nie czepi… dopóki buldogi… ten teges… pod dywanem.

     To ja już wolę tłumoka Petru, co za bardzo nie wie co się wokół niego dzieje, niż tę gangsterkę.

     • zacznij spisywać własne przemyślenia a zarobisz więcej niż tom clancy.

     • … albo skończy jak Lepper… on tez zadawał „tylko” pytania…

     • Dobrze zrobił, bo odepchną pijaka który zaatakował jego żonę i syna, więc zachował się tak jak przystało na mężczyznę, ojca i męża, może kiedyś to zrozumiesz, więc dalej popieraj „tłumoka Petru” i tyle w temacie

  • A co ma piernik do wiatraka?!?! Ciekawe kto Ciebie wykształcił żeś życiowy bezbłędny analityk

 2. Dlaczego Grzelaczyk nagle stał się G.!?

  • Teraz będzie zmieniał , ale cele . Może tam awansuje na starszego celi , a w przyszłości na kajfusa roznoszącego koryto po korytarzach pawilonów więziennych .

 3. Im wyżej się siedzi tym szybciej się spada

  • jak widać można być nawet z PiSu i zostać zatrzymany przez CBA jak się nie jest uczciwym, a za PO będąc w platformie byłby bezkarny, a nawet byłby dodatkowo promowany za takie przekręty, więc bardzo dobra zmiana

 4. Można przeczytać nawet tutaj, jak niektórzy się boją nie śpiąc nocami woląc matołów przy korycie niż dobrą zmianę przy władzy

  • mają paranoję indukowaną, dlatego trzeba im pomóc, bo to chorzy ludzie, więc najpierw powinni odstawić wyborczą i krytykę polityczną

 5. mowia ,ze3 przed dobra zmiana zarabial 42 tys zl miesiecznie ,a Morawiecki dal 120 tys zl miesiecznie prosze o potwierdzenia czy to prawda

 6. a Klimek za czasów PO dostał 18 000 ZŁ emerytury.;))