Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Miała ponad 2 promile, pod jej opieką była dwójka dzieci

Hrubieszowscy policjanci zatrzymali kobietę, która z ponad 2 promilami opiekowała się dwójką dzieci. Sprawą nieodpowiedzialnej 29-latki zajmie się Sąd Rodzinny.

W poniedziałek przed godziną 21 policjanci z Hrubieszowa otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że nietrzeźwa kobieta opiekuje się dwójką dzieci.

Policjanci interweniowali na miejscu i sprawdzili stan trzeźwości 29-latki. Okazało się, że kobieta miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu. W chwili zdarzenia pod jej opieką było dwoje dzieci: roczne i 10-letnie. Dzieci były w dobrym stanie, nie potrzebowały pomocy medycznej. Trafiły pod opiekę ciotki.

Mundurowi ustalają, czy 29-latka swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraziła dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Wkrótce kobieta stanie przed Sądem Rodzinnym.

(fot. pixabay.com)

4 komentarze

  1. Ciekawe kto ją zakapował „komu trzeba”

    • Dyrdymałko Eustachy

      Dawniej donosicielstwem parali się głównie członkowie, towarzysze ormowcy, ale od czasu jak rozwiązali tą zbrodniczą organizację, tymi „uprzejmościami” dzielnie zajęli wolontariusze z kółek różańcowych

  2. Czy jeśli dziecko 10 letnie moje śpi to ja mogę wypić jedno piwo carmi i pójść spać czy do ukończenia przez niego pełnoletności mamy z mężem uciekać na widok alkoholu? Ja rozumiem patologia itp. ale nie oszukujemy się większość rodziców w domu pije np ojcowie piwo, są przecież wesela,imprezy rodzinne gdzie też większość ojców pije alkohol i nikt po policję nie dzwoni. Więc jak to jest z tym piciem, kiedy można kiedy nie ?

  3. Skontrolujcie wesela czy rodzice dzieci są trzeźwe! I jeszcze jeziora i inne obiekty rekreacji!