Czwartek, 20 czerwca 202420/06/2024
690 680 960
690 680 960

Miał sporo narkotyków, teraz posiedzi w tymczasowym areszcie

Areszt tymczasowy to środek zapobiegawczy, jaki puławski sąd zastosował wobec 25-latka z Puław, u którego policjanci znaleźli znaczną ilość narkotyków. Z zabezpieczonych u niego substancji psychotropowych i środków odurzających można byłoby wytworzyć ponad 200 porcji dilerskich różnych narkotyków.

Puławscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że mieszkaniec Puław może posiadać narkotyki i w związku z tym udali się do niego na przeszukanie. W pokoju zajmowanym przez 25-latka policjanci znaleźli znaczną ilość różnego rodzaju narkotyków – amfetaminę, kokainę, mefedron oraz susz marihuany.

– Z zabezpieczonych substancji psychotropowych i środków odurzających można byłoby wytworzyć kilkaset porcji dilerskich narkotyków. Jak się okazało, 25-latek był już karany za posiadanie narkotyków i odbywał z tego tytułu karę pozbawienia wolności, co oznacza, że kara jaką może orzec wobec niego sąd, zostanie zwiększona o połowę – informuje komisarz Ewa Rejn – Kozak z puławskiej Policji.

Puławianin usłyszał już zarzuty prokuratorskie za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomani w warunkach tzw. recydywy. Grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności. W piątek Sąd przychylił się do wniosku Policji oraz Prokuratury i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy. Co najmniej trzy najbliższe miesiące mężczyzna spędzi w areszcie tymczasowym.

– Zwalczanie przestępczości narkotykowej od wielu lat jest jednym z priorytetów Policji, a 25-latek jest kolejną osobą zatrzymaną przez puławskich kryminalnych, wobec której zastosowano środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego – dodaje komisarz Ewa Rejn – Kozak.

PRZECZYTAJ

Za szybko na łuku drogi, po chwili hyundai leżał na dachu (zdjęcia)

Autor: redakcja

3 komentarze

  1. Znowu siepacze złodziejskiego państwa zniszczyli przedsiębiorcę, który woli handlować czymś przyjemniejszym oraz zdrowszym od papierochów i alkoholu.

  2. Sąd zaczął pytać, mówię mu, że nic nie wiem. Jak jeden z dziesięciu, biorę na siebie.

Dodaj komentarz