690 680 960

Miał być zysk z kryptowaluty, 76-latek stracił prawie 120 tys. złotych

Mieszkaniec gminy Kazimierz Dolny padł ofiarą oszustów. Mężczyzna miał otrzymać rzekomy zysk z obrotu kryptowalutami, niestety stracił ponad 120 tys. złotych.

Policjanci z Puław przyjęli zgłoszenie od mieszkańca gminy Kazimierz Dolny, z którego wynikało, że padł ofiarą oszustwa internetowego. Mężczyzna stracił prawie 120 tys. złotych.

76-latek otrzymał telefon od mężczyzny, który zapytał na jakie konto ma przelać 45 tys. złotych, które miały być zyskiem z obrotu kryptowalutą. Mężczyzna obracał wcześniej kryptowalutą, więc nie wzbudziło to jego czujności i podał mężczyźnie numer swojego konta, a następnie hasło dostępowe. Rozmówca, który twierdził, że chce przelać 45 tysięcy złotych, mówił po polsku, ale z obco brzmiącym, wschodnim akcentem.

W trakcie dalszej rozmowy, oszust tak zmanipulował 76-latka, że ten zainstalował na swoim komputerze program do zdalnego sterowania oraz podał kody dostępu do transakcji finansowych. Rozmówca „wyprowadził” z konta pokrzywdzonego 45 tysięcy złotych i dokonał transakcji internetowej na blisko 20 tysięcy złotych.

Co więcej, za pośrednictwem Internetu na konto kazimierzanina oszust zaciągnął błyskawiczną pożyczkę na prawie 55 tysięcy złotych, która bardzo szybko zniknęła. Zanim 76-latek zorientował się, co się dzieje, z jego konta zniknęły pieniądze w łącznej kwocie prawie 120 tysięcy złotych. Policjanci poszukują oszusta i po raz kolejny apelują o rozwagę.

(fot. pixabay.com)

19 komentarzy

  1. Ja zauważyłem reklamy na you tube….siedzi dziewoja ukraińska lub ruska w aucie i bawi się kasa, podchodzi do niej facet i pyta skad ma tyle pieniędzy, ona mówi to proste.zainstalowała aplikacje i codziennie wypłaca pieniądze ale nie wiadomo skąd ? Kant na kilometr i to reklamowane na you tube.tez widzieliście to ?

  2. W jaki sposób i gdzie można uzyskać BŁYSKAWICZNIE pożyczkę na 55 tysięcy??? Jak?

  3. Oj ci biedni emeryci…

  4. ,,na konto kazimierzanina oszust zaciągnął błyskawiczną” jak już to ,,kazimierzanina dolnego”

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej