690 680 960

Miał 2 promile, przewoził troje dzieci. Ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów (zdjęcia)

W trakcie policyjnych działań pn. „Prędkość” puławscy policjanci zatrzymali 37-latka, który w stanie nietrzeźwości przewoził citroenem trójkę dzieci. Co więcej, mężczyzna posiada aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dzisiaj 37-latek zostanie doprowadzony do prokuratury na przesłuchanie.

Środowa akcja pn. „Prędkość” to część działań w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności, prowadzonego pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Na drogach powiatu puławskiego, podobnie jak w całym województwie, było wczoraj więcej policyjnych patroli niż zwykle.

Posypały się mandaty na nadmierną prędkość

Policjanci kontrolowali prędkość kierujących pojazdami, zwracali szczególną uwagę na ich zachowanie wobec pieszych i w rejonie przejść dla pieszych oraz eliminowali z ruchu osoby stwarzające zagrożenie nie tylko dla siebie, ale innych użytkowników dróg. Po lupą, a ściślej mówiąc w oku wideorejestratora, znalazły się zwłaszcza te miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

– Podczas wczorajszych działań policjanci z Puław skontrolowali 116 pojazdów ujawniając 116 wykroczeń, z czego aż 111 dotyczących przekroczenia prędkości i 104 w rejonie przejść dla pieszych. 98 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi, a wobec 3 skierowano wnioski o ukaranie do Sądu. Dwóch kierowców wpadło jadąc bez uprawnień i jeden mimo zakazu Sądu. Policjanci zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych i skontrolowali na trzeźwość 165 kierowców, ujawniając jednego nietrzeźwego kierowcę – informuje komisarz Ewa Rejn – Kozak z puławskiej Policji.

Pijany mężczyzna przewoził trójkę dzieci

W miejscowości Kolonia Góra Puławska funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego citroenem 37-latka z gminy Janowiec.

– Mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie. W takim stanie nie tylko kierował samochodem, ale także przewoził nim troje dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mieszkaniec gminy Janowiec w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, nie tylko z powodu alkoholu. Ma bowiem aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi wydany przez Sąd – dodaje komisarz Ewa Rejn – Kozak.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, jeszcze dziś zostanie przesłuchany przez prokuratora. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Sprawą dzieci zajmie się Sąd Rodzinny.

Miał 2 promile, przewoził troje dzieci. Ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów (zdjęcia)

fot. Policja Puławy

23 komentarze

 1. rodzina, matka dzieci nie wie ze pijak nie powinien jezdzic?

 2. Odi Profanum Vulgus

  15. października pójdzie do lokalu wyborczego i zagłosuje na PIS, czyli za swoja dalszą absolutną bezkarnością. To suweren co się schlał jak świnia, zaliczył glebę, po czym bohatersko wstał z kolan i jest teraz solą tej ziemi, którą pisowska władza hołubi i rozpieszcza jak tylko może.

  • Co racja to racja. A na kogo w jego sytuacji ma głosować jak nie na PIS??? Paliwo na Orlenie coraz tańsze, a z tròką dzieci mając Kartę Dużej Rodziny to juz w ogóle nie kalkuluje się chodzić….3×500 zł =1500pln, a w niedalekiej przyszłości dzięki kalkuacji i manipulacji PIS będzie 2.400,00. A że chłopina jeszcze w sile wieku to jak się postara to sobie jeszcze ” dorobi” drugie tyle. A jeśli nawet za ten swój czyn zostanie skazany prawomocnym wyrokiem, to może napisać wniosek o ułaskawienie do prezydenta i jeśli tylko do koperty włoży długopis, to Andrzej na pewno z niego skorzysta .

 3. Dajcie mu spokój.

Dodaj komentarz

Kursy walut

 • USD 4.0199zł -0.01%
 • GBP 5.0597zł -0.12%
 • EUR 4.3334zł -0.11%
 • CHF 4.6027zł 0.1%

Polub nas