Piątek, 14 czerwca 202414/06/2024
690 680 960
690 680 960

Miał 2 promile, przewoził troje dzieci. Ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów (zdjęcia)

W trakcie policyjnych działań pn. „Prędkość” puławscy policjanci zatrzymali 37-latka, który w stanie nietrzeźwości przewoził citroenem trójkę dzieci. Co więcej, mężczyzna posiada aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dzisiaj 37-latek zostanie doprowadzony do prokuratury na przesłuchanie.

Środowa akcja pn. „Prędkość” to część działań w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności, prowadzonego pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Na drogach powiatu puławskiego, podobnie jak w całym województwie, było wczoraj więcej policyjnych patroli niż zwykle.

Posypały się mandaty na nadmierną prędkość

Policjanci kontrolowali prędkość kierujących pojazdami, zwracali szczególną uwagę na ich zachowanie wobec pieszych i w rejonie przejść dla pieszych oraz eliminowali z ruchu osoby stwarzające zagrożenie nie tylko dla siebie, ale innych użytkowników dróg. Po lupą, a ściślej mówiąc w oku wideorejestratora, znalazły się zwłaszcza te miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

– Podczas wczorajszych działań policjanci z Puław skontrolowali 116 pojazdów ujawniając 116 wykroczeń, z czego aż 111 dotyczących przekroczenia prędkości i 104 w rejonie przejść dla pieszych. 98 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi, a wobec 3 skierowano wnioski o ukaranie do Sądu. Dwóch kierowców wpadło jadąc bez uprawnień i jeden mimo zakazu Sądu. Policjanci zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych i skontrolowali na trzeźwość 165 kierowców, ujawniając jednego nietrzeźwego kierowcę – informuje komisarz Ewa Rejn – Kozak z puławskiej Policji.

Pijany mężczyzna przewoził trójkę dzieci

W miejscowości Kolonia Góra Puławska funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego citroenem 37-latka z gminy Janowiec.

– Mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie. W takim stanie nie tylko kierował samochodem, ale także przewoził nim troje dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mieszkaniec gminy Janowiec w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, nie tylko z powodu alkoholu. Ma bowiem aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi wydany przez Sąd – dodaje komisarz Ewa Rejn – Kozak.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, jeszcze dziś zostanie przesłuchany przez prokuratora. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Sprawą dzieci zajmie się Sąd Rodzinny.

Miał 2 promile, przewoził troje dzieci. Ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów (zdjęcia)

fot. Policja Puławy

Autor: redakcja

23 komentarze

  1. rodzina, matka dzieci nie wie ze pijak nie powinien jezdzic?

  2. Odi Profanum Vulgus

    15. października pójdzie do lokalu wyborczego i zagłosuje na PIS, czyli za swoja dalszą absolutną bezkarnością. To suweren co się schlał jak świnia, zaliczył glebę, po czym bohatersko wstał z kolan i jest teraz solą tej ziemi, którą pisowska władza hołubi i rozpieszcza jak tylko może.

    • Co racja to racja. A na kogo w jego sytuacji ma głosować jak nie na PIS??? Paliwo na Orlenie coraz tańsze, a z tròką dzieci mając Kartę Dużej Rodziny to juz w ogóle nie kalkuluje się chodzić….3×500 zł =1500pln, a w niedalekiej przyszłości dzięki kalkuacji i manipulacji PIS będzie 2.400,00. A że chłopina jeszcze w sile wieku to jak się postara to sobie jeszcze ” dorobi” drugie tyle. A jeśli nawet za ten swój czyn zostanie skazany prawomocnym wyrokiem, to może napisać wniosek o ułaskawienie do prezydenta i jeśli tylko do koperty włoży długopis, to Andrzej na pewno z niego skorzysta .

  3. Dajcie mu spokój.

Dodaj komentarz

Z kraju