690 680 960

Mężczyzna znęcał się nad psami, sąsiedzi nie wytrzymali i wzięli sprawy w swoje ręce

Mieszkańcy Uhnina mieli już dosyć słuchania pisków i skomlenia psów, nad którymi znęcał się ich sąsiad. W końcu nie wytrzymali, zebrali się i grupą ruszyli na niego.

Uhnin w gminie Dębowa Kłoda w powiecie parczewskim. Kilka kilometrów za centrum miejscowości, za lasem, znajduje się osiedle. Jest to kompleks zabudowań byłego PGR a obecnie Zakłady Rolno-Doświadczalne. W siedmiu blokach mieszka po dziesięć rodzin, wszyscy doskonale się znają, a że mieszkają w tym miejscu od lat, każdy wie o każdym wszystko, co więcej, sąsiad za sąsiadem staje murem. Jednak nie w każdym przypadku, o czym przekonał się ostatnio jeden z mieszkających tam mężczyzn.

Posiadający dwa psy, mieszkaniec jednego z bloków, regularnie się nad nimi znęcał. Mężczyzna bił zwierzęta oraz je kopał. Sąsiedzi co jakiś czas słysząc skowyt dręczonych zwierząt usiłowali reagować, wielokrotnie wzywali policje, jednak mundurowi ani razu nie zdecydowali się na odebranie psów mężczyźnie. Za każdym razem tłumaczyli, że nie widać po psach by były dręczone, a ich właściciel daje im jeść, więc raczej krzywda im się nie dzieje. Tymczasem najbardziej narażony na znęcanie się był szczeniak, który dopiero dorastał i nie zawsze słuchał się swojego pana.

W ubiegły poniedziałek po raz kolejny rozległ się skowyt dręczonych psów. Mieszkańcy powychodzili na dwór, lecz tym razem postanowili sami działać.

-Gdy sąsiad wyszedł na dwór otoczyło go kilkanaście osób, nie pozwolili mu się ruszyć a po chwili siłą odebrali mu oba psy. Doszło również do przepychanek i szarpaniny. Na miejscu zaś interweniowała policja – poinformował nas jeden z naszych czytelników.

Jak się okazało, psy już nie wróciły do 30-latka. Po zbadaniu przez weterynarza oba przewiezione zostały do schroniska. Zaś wobec ich właściciela, parczewska policja prowadzi już postępowanie w sprawie znęcania się nad zwierzętami.

(fot. lublin112)
2015-07-22 18:13:15

50 komentarzy

  1. Brawo dla sasiadow!!!

  2. Tak właśnie powinniśmy reagować.

  3. Brawo dla tych ludzi za postawę! Do Pawła K.: omawiamy konkretną sytuację dot. psów. gdy ktoś obroni człowieka, również napiszemy „Brawo!… wystarczyło tylko pomyśleć, choć to niektórych chyba boli… jesteś bardzo złym i głupim człowiekiem, i wtsyd mi, ze reprezentujesz ten sam gatunek co ja, oj wstyd… a procedury adopcyjne są własnie tak restrykcyjne, aby uchronić zwierzęta przed takimi ‚opiekunami’ jak ty. a tobie, szczególnie na starość, życzę tyle samo empatii wokoło, ile ty teraz dajesz pokrzywdzonym zwierzętom, bywaj.

  4. To cholerna policja wzywana na miejsce wiele razy miała obowiązek interweniować, nie musiałoby dochodzić do interwencji sąsiadów!!

  5. A teraz sąsiedzi mogą mieć kłopoty,bo dokonali samosądu.Policja na krzywdę zwierząt nie reagowała,przyjechała kiedy krzywda działa się sprawcy.Chwalmy nasze prawo i módlmy się do niego! ;-DDD

Kursy walut

  • USD 4.4911zł -0.34%
  • GBP 5.4564zł 0.76%
  • EUR 4.6892zł 0.45%
  • CHF 4.758zł 0.34%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej