690 680 960

Ul. Radości: Włamali się do księgarni i sklepu zoologicznego. Straty na ponad 20 tys. złotych

Nieznani sprawcy w niedzielę nad ranem włamali się do obiektu handlowego przy ul. Radości. Z dwóch placówek handlowych zniknęły towary za ponad 20 tys. złotych.

Do włamania doszło w niedzielę przed godziną 3:41 nad ranem. Policjanci zostali zaalarmowani o włamaniu do jednej z placówek handlowych przy ul. Radości. Nieznani sprawcy podważyli łomem okno i dostali się do wnętrza dwóch sklepów znajdujących się w pomieszczeniach na parterze.

Podczas plądrowania sklepów, z księgarni zniknął towar o wartości niemal 20 tys. złotych. m.in. szkolne plecaki, komplety szkolnych książek oraz artykuły biurowe i papiernicze, a także laptop. Z kolei z przyległego sklepu zoologicznego sprawcy wynieśli artykuły dla psów i kotów, m.in. obroże, smycze, miski a także telefon i drobne pieniądze oraz rozbili o podłogę kasę fiskalną. Złodzieje wynosili łupy w skradzionych plecakach szkolnych. Niewykluczone, że były to dwie lub trzy osoby poruszające się samochodem.

Na chwilę obecną trwa ustalanie wszystkich okoliczności włamania do obu sklepów. Sprawdzany jest m.in. monitoring znajdujący się na pobliskich budynkach.

Właściciele obu sklepów proszą o pomoc ewentualnych świadków zdarzenia. Każdy szczegół będzie pomocny w ustaleniu sprawców włamania. Jeżeli ktokolwiek posiada istotne informacje dotyczące włamania, proszony jest o kontakt z policją pod nr telefonu 997 lub 112, ewentualnie kontakt osobisty z VII Komisariatem Policji w Lublinie.


Wyświetl większą mapę2015-07-22 19:50:55
(fot. lublin12.pl)

8 komentarzy

 1. W tytule i samym tekście sporo błędów….

 2. Nigdzie. Ludzie jak mają zły dzień to muszą wyżyć się w internecie. Artykuł jest napisany normalnie.

 3. np.:
  „i papiernicze(brak przecinka) a także laptop”
  „smycze, miski(brak przecinka) a także telefon”
  „Niewykluczone, że był(powinna być liczba mnoga – były) to dwie”

  • Ułożyło Pani Polonistce? Nawyki belferskie – bleee. To nie jest wypracowanie a błędy są z gatunku drobnostek. Chyba ze ktoś jest małostkowy i ma potrzebę leczenia kompleksów.

   • Dlaczego belferskie? Nie każdemu musi się podobać, że dziennikarstwo schodzi na psy. Nie jestem ani belfrem, ani polonistą, a znalezione w tekście błędy przeszkadzają mi w jego spójnym odbiorze. Pewnie, że nie są to ordynarne ortografy, które np. czasem trafiają się w tekstach portalu Radia Lublin. Ale, szanowna Redakcjo, nigdy nie jest tak, żeby nie mogło być lepiej! 🙂

 4. chcieli się podszkolić z opieki nad zwierzętami 🙂

 5. Pewnie zarabiających „średnią krajową” rodziców, nie było stać na „bezpłatne” podręczniki…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dni Janowa Lubelskiego. Gwiazdą wieczoru będzie Zenek Martyniuk
Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach