Piątek, 21 czerwca 202421/06/2024
690 680 960
690 680 960

Mamy nagranie z wypadku karetki w Lublinie. To, który z kierowców zawinił, będą rozstrzygać biegli (wideo)

Prezentujemy nagranie z piątkowego wypadku, jaki miał miejsce w Lublinie. Ze wstępnej jego analizy wynika, iż kierowcy obu pojazdów mogli wjechać na skrzyżowanie mając czerwone światło.

Wypadek jaki miał miejsce w piątek na ul. Kunickiego, został zarejestrowany przez kamery monitoringu. Jak już informowaliśmy, zdarzenie miało miejsce po godzinie 21.00 na skrzyżowaniu z ul. Piaskową. Zderzyły się tam dwa pojazdy: samochód osobowy oraz karetka pogotowia ratunkowego.

Z ustaleń funkcjonariuszy lubelskiej drogówki wynika, że ambulans poruszał się ul. Kunickiego w stronę centrum. Z kolei kierująca toyotą wyjeżdżała z ul. Piaskowej od strony ul. Pawiej. Po zderzeniu pojazdów, oba z nich wypadły z jezdni na chodnik. Karetka przewróciła się na bok, zaś auto osobowe uderzyło jeszcze w ścianę kamienicy.

Osiem osób zostało poszkodowanych i trafiło do szpitali. Jak ustaliliśmy, karetka należała do zamojskiej stacji pogotowia ratunkowego a dokładnie z oddziału w Biłgoraju. Poruszała się z uruchomionymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi jadąc z nieletnią pacjentką do szpitala dziecięcego. Dziewczynce towarzyszyła opiekunka. W obsadzie zespołu było dwoje ratowników medycznych. Z kolei toyotą podróżowały cztery osoby.

Ze wstępnej analizy zapisów kamer monitoringu wynika, iż kierowcy obu pojazdów mogli wjechać na skrzyżowanie mając czerwone światło. Już chwilę po zdarzeniu kierująca toyotą kobieta wyjaśniała, że dojeżdżając do skrzyżowania zauważyła, jak na sygnalizatorze uruchomiło się żółte światło. Tłumaczyła, iż postanowiła przyśpieszyć chcąc jeszcze przejechać.

Wiadomo też, że ze względów bezpieczeństwa, przez ok. 3 sekundy dla obu kierunków wyświetla się czerwony sygnał. W tym właśnie momencie nastąpiło zderzenie pojazdów. Sytuację tą będą teraz analizowali biegli, którzy określą, który z kierowców doprowadził do wypadku.

62 komentarze

 1. po co tu biegli!!! wystarczy przeczytać komentarze ekspertów

  • I to najlepsza opinia, jaką tu przeczytałem!

  • A ty myślisz że jak masz na dachu niebieskiego koguta to jesteś niezniszczalny jak w grze video?
   W skandynawii za taką jazdę to by na kopach wyleciał. Typ miał bezpiecznie zawieźć matkę z dzieckiem do szpitala. Jak się nie jest pewnym to się nie wpie… na skrzyżowanie jak dzik w żołędźie. Tyle w temacie.

 2. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  Tzn wedle wszystkich państwa komentujacych-zeby się waliło czy paliło,nawet jakby bomby wybuchały – to jeśli mam zielone czy żółte to się nie rozglądam,tylko jade,powtarzam eśli dziecko umierało kierowca miał prawo pędzić,a ta pani z Bolta wiozła kogoś na melanż ,to mogła 5 minut później

 3. Jednego bolta mniej , jak wjechał na czerwonym to jego wina . Karetka była na drodze głównej po pierwsze , a po drugie była pojazdem uprzywilejowanym więc miała prawo jechać na czerwonym ale w ostateczności powinna ustąpić tym co mają zielone , ale skoro bolt go niemiał to nie musiała , ale kierowca karetki o tym że bolt nie ma zielonego nie mógł wiedzieć więc właściwie powinien ustąpić boltowi , ale jeśli nie ustąpił to też raczej nie powinno mieć znaczenia.

 4. Czytam te komentarze i oczom nie wierzę Większość ukamienowałaby kierowcę karetki A jakby w tym ambulansie jechał ktoś z Waszej rodziny ktoś Wam bliski dziecko, matka, żona, ojciec, mąż,narzeczony,brat,siostra, narzeczona i liczyłaby się każda chwila Dlaczego mówicie tylko o kierowcy karetki? A kierowca bolta? Ja wiem dla nas polaków przepisy są po to by je naginać Mnie na kursie prawa jazdy uczono że żółte/pomarańczowe światło zapalajace się przed skrzyżowaniem obliguje mnie do zatrzymania się bo zapali się czerwone Kierowca Bolta nie wiem gdzie i jaki kurs prawa jazdy zdawał/ła ale najwyraźniej tam uczono że na żółtym/pomarańczowym dociskamy gaz do dechy żeby śmignąć Większość tu piszących wypowiada się krytycznie o kierowcy karetki bo jest udostępniony jego przejazd i dojazd do miejsca zderzenia Dlaczego nie ma też przejazdu Bolta? Byłoby widać jak jedzie i na jakim świetle wjeżdża A dla znawcy transportów lotniczych to taka uwaga Oglądaj mniej filmów amerykańskich bo w Polsce jest ledwie 21 śmigłowców LPR i większość lata tylko do godz 20.00 i jeszcze dodatkowo nie zawsze i na każde żądanie jest dostępny Tyle mojej wypowiedzi w tym temacie Szanujmy się wzajemnie

 5. Sami znawcy widzę się wypowiadają, miasto znam świetnie bo tu mieszkam całe życie, prawo jazdy mam z Lublina już ponad dwie dekady , a moje słowa zostały przeinaczone bo owszem wjechałam na pomarańczowym ale to dlatego że dopiero się włączyło jak byłam przy światłach, a przyspieszyłam w momencie gdy wyjechałam za kamienicę i zobaczyłam pędzącą karetkę, w ten sposób uratowałam sobie życie bo inaczej by mnie zmiażdżyła a tak uderzyła dopiero w tył auta.

 6. Karetka jechała na żółtym przed zielonym widać na filmie,także babie z bolta bardzo się spieszyło po dutki!!!

 7. Poza tym ratowała swoje życie przyspieszając,a co z pasażerami taxi?mieli zginąć??

 8. do 1243 – pasażerowie bolta jeśli teraz nie zginęli to jeszcze wszystko przed nimi. następnym tanim kursem w promocji.

Dodaj komentarz