Czwartek, 20 czerwca 202420/06/2024
690 680 960
690 680 960

Osłona energochłonna ratuje życie. Zobacz nagranie z drogi ekspresowej nr 19 (wideo)

Wczoraj po południu na drodze ekspresowej nr 19 doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Jak widać na nagraniu opublikowanym przez Lubelski Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, osłona energochłonna spełniła swoją rolę.

Do wypadku doszło w niedzielę przed godziną 15.00 w miejscowości Strzeszkowice Duże w powiecie lubelskim. Na drodze ekspresowej S19 Lublin – Rzeszów samochód osobowy uderzył w bariery energochłonne. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak nam przekazano, mężczyzna kierujący pojazdem poruszał się w stronę Lublina. Wyjaśniał, że zasnął podczas jazdy. W wyniku tego pozbawione kontroli auto uderzyło w bariery na rozjeździe. Jedna osoba została poszkodowana i trafiła pod opiekę ratowników medycznych. Obecnie policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Osłona energochłonna ratuje życie

– Jak działa osłona energochłonna? Widać to na poniższym filmiku. Można stwierdzić, że urządzenie to ratuje życie. Bezpieczeństwo to podstawa, dlatego stosujemy różne rozwiązania, by je poprawiać. Ale pamiętajcie: zależy ono od nas samych, a nie tylko od urządzeń BRD. Szerokości! – napisał w komentarzu do opublikowanego filmu Lubelski Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

PRZECZYTAJ

Mamy nagranie z wypadku karetki w Lublinie. To, który z kierowców zawinił, będą rozstrzygać biegli (wideo)

Autor: redakcja

21 komentarzy

  1. znieczulica jest w tym filmie najgorsza, barany pojechały dalej bez zatrzymywania się

  2. zapomnail gdzie ma jechac [***]

  3. Z tego udostępnionego filmu można raczej domniemywać że pan chyba podczas jazdy pisał sms-a bo wyraźnie widać że na rozjeździe skontrował kierownicą żeby jechać na wprost -nie spodziewał się w tym miejscu rozjazdu prawo.

Dodaj komentarz