Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Makieta nie przeszkadza już taksówkarzom. Na zlecenie Ratusza została przesunięta

Po naszym zgłoszeniu do Ratusza, problemu z makietą Lublina stojącą na placu Łokietka, została podjęta decyzja o jej przesunięciu tak, aby nie przeszkadzała kierowcom, którzy korzystają z wyznaczonego w tym miejscu postoju taxi. Dzięki temu poprawi się bezpieczeństwo pieszych w tym miejscu.

Na początku grudnia na łamach naszego portalu poruszaliśmy kwestię makiety Lublina stojącej na placu Łokietka przy ul. Królewskiej. Czytelnicy zgłaszali nam, że jej umiejscowienie stało się niefortunne ze względu na znajdujący się w pobliżu postój taksówek.

Po pierwsze, kierowcy mieli problemy z wjechaniem na postój, bo odległość pomiędzy makietą, a metalowymi słupkami na chodniku była po prostu za mała, po drugie, kierowcy taksówek omijali makietę i jeździli po chodniku, stwarzając tym samym zagrożenie dla pieszych. Ci zaś, którzy chcieli wjechać na postój, ryzykowali uszkodzeniem auta o makietę lub pobliskie słupki.

Co więcej, problem zgłosił nam również jeden z lubelskich przewodników po Lublinie i przekazał nam, że stojąc z turystami musiał cały czas obserwować, co się dzieje dookoła, ponieważ była już sytuacja, że jeden z kierowców o mało nie potrącił osoby będącej w grupie zwiedzającej miasto.

Teraz będzie już bezpieczniej, ponieważ Ratusz podjął decyzję o przeniesieniu makiety kilka metrów dalej, w stronę ul. Koziej. Dzięki temu kierowcy świadczący przewóz osób mają swobodną możliwość wjazdu na wyznaczony na placu Łokietka postój taksówek, co więcej turyści będą mogli bezpiecznie delektować się widokiem Lublina sprzed wieków.

?Zobacz – Makieta Lublina na postoju taksówek. Utrudnia przejazd, dochodzi do niebezpiecznych sytuacji (zdjęcia)

(fot. UM Lublin)

29 komentarzy

  1. Chodnik jak sama nazwa wskazuje służy do jeżdżenia samoCHODEM.

  2. dziwne ze w lublinie wystarczyło przesunąć, wiadomo ze jak coś przeszkadza to należy to usunąć i postawić kościół albo chociaż kapliczkę, żeby starym babkom nie przeszkadzał krzyk dzieci z orlika.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo