Czwartek, 13 czerwca 202413/06/2024
690 680 960
690 680 960

Mają pod oknami publiczną toaletę, chcą jej przeniesienia (foto)

Mieszkańcy apelują o przeniesienie publicznej toalety sprzed bloku. Miasto wskazuje jednak, że jest ona w tym miejscu bardzo potrzebna.

W ubiegłym miesiącu wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin Stanisław Kieroński zwrócił się do urzędników o usunięcie z przystanku przy skrzyżowaniu al. Spółdzielczości Pracy i ul. Obywatelskiej, ustawionej tam toalety automatycznej. Jak wskazywał, apelują o to mieszkańcy pobliskiego bloku, pod którego oknami została ona ustawiona.

Skarżą się oni, że teren wokół toalety jest zaśmiecony, zaś wiele osób załatwia swoje potrzeby fizjologiczne nawet nie wchodząc do środka. To sprawia, że roznoszą się nieprzyjemne zapachy. Mieszkańcy zaznaczyli jednocześnie, iż nie chcą likwidacji toalety, jednak są za zmianą jej lokalizacji, aby nie stała pod samymi oknami.

Miasto wskazuje jednak, że toaleta nie stoi w tym miejscu przypadkowo. Przystanek ten pełni bowiem funkcję węzła przesiadkowego, a tym samym korzysta z niego sporo pasażerów. Dodatkowo toaleta jest też wykorzystywana przez osoby odwiedzające pobliski cmentarz, często w sile wieku lub z niepełnosprawnościami ruchowymi. Dlatego też taka a nie inna jest lokalizacja toalety.

Dane wskazują również, że jest ona bardzo często wykorzystywana. Samo zaś przeniesienie obiektu nie jest proste, gdyż wymaga m.in. przyłącza wodnego i kanalizacyjnego. Dlatego też toaleta pozostanie w obecnym miejscu.

(fot. lublin112)

35 komentarzy

 1. To może niech jeszcze napiszą postulat o przeniesienie cmentarza bo z górnych balkonów jak i okien mają jego panoramę i smutny widok. Chciało się mieszkanie w kredycie, i widziały gały co brały. Ale co niektórym się wydaje iż mam piniądze to mi wolno wszystko.

  • Bez przesady, apteka na dole i inne firmy też im przeszkadzają? Przecież nie raz wracali do domu bo siku zapomnieli zrobić, teraz nie muszą się wracać. I inni skorzystają, bloku nie będą zalewać. Trzeba się pogodzić, to jest miasto i tyle, już nie pamiętają jak za chałupą do wychodka chodzili a przeszkadza im nowy szalet miejski, masakra nie dogodzisz ludziom. Jak by nie mieli to by marudzili że chcą.

  • Czy ten szalet hałasuje?? zaraz przystanek będą przenosić i światła wyłączać bo pykają, co za ludzie.

  • Jak stał wychodek śmierdzący pod oknem na wichurze to smród i muchy roznoszące bakterie po chałupie nie przeszkadzał ? Ynteligenty się wprowadzili . Kupując mieszkanie widziały gały co i gdzie kupowały . A przystanek wam nie przeszkadza ?

 2. I bardzo dobrze, że stoi pod oknami. Mają blisko po imprezach. Jak im nie pasuje niech się przeprowadzą.

 3. Jak im przeszkadzają zapachy to niech przeniosą się na wieś w celu aklimatyzacji

 4. Jezus Maria Boruc

  Ojce sprzedali hektary żeby jeden z drugim był miastowy, a teraz i nowoczesna toaleta pod blokiem przeszkadza. Ze sławojką przy gospodarstwie problemów nie mieli.

 5. Wysiedlić i zburzyć blok 😀

Z kraju