Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Ma sądowy zakaz kierowania, pijany roztrzaskał daewoo na przepuście (zdjęcia)

W Kawęczynie pijany 25-latek kierując daewoo stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w betonowy przepust i ogrodzenie posesji. W organizmie miał prawie 1,5 promila alkoholu. mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W miniony czwartek po godzinie 21.00 dyżurny zamojskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kierującym, który nie potrafił utrzymać równego toru jazdy, zjeżdżał na przeciwny pas ruchu zmuszając inny samochód do zjechania na pobocze.

– Według zgłaszającego kierujący daewoo był pod wpływem alkoholu. Po chwili do dyżurnego wpłynęło kolejne zgłoszenie, że kierowca daewoo w Kawęczynie uderzył w betonowy przepust i ogrodzenie posesji. Przybyli na miejsce policjanci ze Zwierzyńca wstępnie ustalili, że daewoo kierował 25-letni mieszkaniec gminy Zwierzyniec. Jadąc przez Kawęczyn stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowy przepust, a następnie w ogrodzenie posesji. Przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia przewiozła go do szpitala. Po badaniach okazało się, że 25-latek nie doznał poważniejszych obrażeń – relacjonuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej Policji.

Policyjne badanie alkomatem wykazało, że 25-latek był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad prawie 1,5 promila. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się dodatkowo, że mężczyzna posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

– 25-latka po wyjściu ze szpitala funkcjonariusze doprowadzili do policyjnego aresztu. Daewoo, którym podróżował zostało odholowane na parking. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu wkrótce kierowca Daewoo odpowie przed sądem. Poniesie również konsekwencje prawne popełnionych wykroczeń drogowych – dodaje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło.

Za niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych, a takim jest między innymi zakaz prowadzenia pojazdów, grozi kara do 5 lat więzienia. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości natomiast zagrożone jest natomiast karą pozbawienia wolności do lat 3, wysoką grzywną oraz utratą prawa jazdy.

Ma sądowy zakaz kierowania, pijany roztrzaskał daewoo na przepuście (zdjęcia)

fot. Policja Zamość

Ma sądowy zakaz kierowania, pijany roztrzaskał daewoo na przepuście (zdjęcia)

fot. Policja Zamość

Autor: redakcja

16 komentarzy

  1. Za pierwszym razem sąd kazał mu zapłacić 200zł grzywny i wpłacić 40zł na critas i mamy co mamy.

  2. Posiedzi ze trzy lata, a po wyjściu znów będzie jezdził po pijaku….

  3. Wziął przykład z polityków jedynie słusznej partii na czele z prezesem i aktywistów SP którzy podobnie jak Kaczyński stwierdzają że nie będą uznawać wyroków sądów i decyzji prawnych które im nie odpowiadają. On też nie uznaje decyzji o zakazie kierowania.

  4. Z 1,5 promila już powinien zaliczać 150 dni odsiadki. Reszta kar później.

Dodaj komentarz