Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Ma cztery zakazy kierowania pojazdami, w tym dwa dożywotnie. I co? Dalej kieruje i to nietrzeźwy

Miał orzeczone przez sąd cztery zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi, w tym dwa dożywotnio. Dodatkowo zignorował wydaną wobec niego decyzję właściwego organu o cofnięciu uprawnień. Był również nietrzeźwy, w organizmie miał prawie promil alkoholu.

W nocy z środy na czwartek, około godziny 0.20 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zamojskiej komendy na ulicy Granicznej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. Autem kierował 49-letni mieszkaniec Zamościa.

– Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie mężczyzny prawie promil. Jak się okazało kierowanie w stanie nietrzeźwości to nie jedyne przestępstwo popełnione przez 49-latka. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się bowiem, że mężczyzna ma cofnięte dożywotnio uprawnienia do kierowania pojazdami. Dodatkowo sądy w Zamościu i w Krasnymstawie orzekły wobec niego cztery sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, w tym dwa dożywotnio – informuje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej Policji.

49-latek trafił do policyjnego aresztu. Pojazd, którym się poruszał został zabezpieczony na parkingu strzeżonym. Mundurowi zatrzymali też dowód rejestracyjny volkswagena z uwagi na brak aktualnych badań technicznych.

– Mężczyzna odpowie za niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz za prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień. W tym przypadku kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2. Usłyszał też zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. 49-latek był już wcześniej prawomocnie skazany za tego typu przestępstwo i dodatkowo zdecydował się na kierowanie pojazdem w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych dlatego też poniesie surową karę, która może mieć wymiar do 5 lat więzienia – dodaje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło.

32 komentarze

  1. Jeepane polskie wolne sondy hahahaaaa

  2. piniędzy nima w Zakopanem

    Obecny rząd chce zakazać konfiskaty aut i jeszcze nagradzać pijanych..!!

  3. Kolejny zakaz, zawiasy, bo ma rodzinę której jak widać nie szanuje tak jak prawa. Zbyt wielu musiało by siedzieć w Polsce i dlatego sędziowie zbyt łagodne zasądzają wyroki.. Dopiero jak kogoś zabiją wtedy idą za kraty. Czy to mądre ne, ale państwo jest słabe, bo ma wielu skrajnie głupich, nieodpowiedzialnych obywateli, którzy,,muszą jakoś żyć”.. Na budowach, po weselu, imprezie, itd piją i prowadzą pojazdy. Brak dojrzałości, odpowiedzialności, szacunku dla innych, prawa, a często choroba alkoholową akceptowana w domu, w pracy. Potem kłopoty, duże koszty a wszystko na własne życzenie!

  4. JA MIAŁEM JEDEN PRZEZ 3 LATA 😁 dzięki BOGU NIKOMU krzywdy nie zrobiłem ALE JAK WIDZĘ TO CORAZ WIĘCEJ TYCH PIJANYCH nie WŚADAJCIEE po pijaku łatwo sobie zmarnować ŻYCIE MT 09 TRACER 😊

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport