Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelski szpital dziecięcy walczy o kącik zabaw dla dzieci. Wasza pomoc jest bardzo ważna

W 2018 roku stanęliście na wysokości zadania i w potrzebie natychmiast zareagowaliście zapewniając lubelskiej placówce wygraną. Niech i w tym roku mali pacjenci otrzymają salę zabaw.

Trwa kolejna edycja akcji, w ramach której Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek z Radzynia Podlaskiego ufunduje kąciki zabaw dla dzieci. W skład tego typu miejsc zabaw wchodzi: wieża z manualnymi zabawami, które świetnie uczą koordynacji, sprawności manualnej, spostrzegawczości i cierpliwości; stolik z krzesełkami, regał pełny zabawek i książeczek oraz zestawy do kolorowania.

Do tegorocznej akcji wybrano 16 szpitali w 16 miastach w Polsce. Większość z nich to placówki specjalizujące się w leczeniu dzieci i młodzieży. W naszym regionie o kącik walczy Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie. Jednak to, w której z placówek stworzone zostanie tego typu miejsce, zależy tylko i wyłącznie od mieszkańców. Internauci oddają swoje głosy i pięć szpitali, które uzyskają ich najwięcej, zostanie wyposażonych w sale zabaw dla małych pacjentów.

– Kącik chcemy utworzyć dla pacjentów leczonych w Oddziałach na 6 piętrze, tak aby dzieci w czasie wolnym od zabiegów czy oczekiwaniu na przyjęcie do Oddziałów, mogły spędzać czas w sprzyjających dla nich warunkach świata dziecięcego – mówi Agnieszka Osińska z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

Obecnie walka o nagrody jest niezwykle zacięta. Lublin ma 13 359 głosów, jednak dużo więcej uzbierały ich: Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie – 65 794, Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II z Sosnowca – 48 385, Uniwersytecki Szpital Kliniczny z Opola – 26 454 oraz Świętokrzyskie Centrum Pediatrii w Kielcach – 22 471. Do tego lubelską placówkę starają się dogonić: Szpital Dziecięcy Polanki z Gdańska, Uniwersytecki Szpital Dziecięcy z Krakowa i Szpital Zdroje ze Szczecina – (dane na dzień 16 stycznia).

Dlatego też w imieniu Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie apelujemy do wszystkich naszych czytelników o oddawanie głosów. Każda osoba może zagłosować raz dziennie. Już wielokrotnie pokazaliście, jaka w Was siła, więc niech i tym razem może być podobnie. To nic nie kosztuje, a mali pacjenci z Lublina z pewnością będą niezwykle zadowoleni. Swoje głosy można oddawać pod tymi linkiem:
?www.serenadadladzieci.pl.

Wystarczy kliknąć na serduszko poniżej nazwy placówki.

?AKTUALIZACJA 23.02.2022?

Lubelskiemu szpitalowi niewiele brakuje, aby znaleźć się w grupie placówek, które otrzymają kącik zabaw dla dzieci. Obecnie wyniki kształtują się:

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy, Olsztyn – 123703 głosy

Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II, Sosnowiec –  82177 głosów

Uniwersytecki Szpital Kliniczny, Opole – 53723 głosy

Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny im. L. Zamenhofa, Białystok – 49036 głosów

Świętokrzyskie Centrum Pediatrii, Kielce – 44710 głosów

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy, Lublin – 44060 głosów

(fot. lublin112)

14 komentarzy

  1. Jestem zainteresowany

  2. Akcja powinna dać ludziom do myślenia, jak też funkcjonują nasze szpitale; to wylęgarnia chorób- przychodzi się z jedną, wychodzi z następną. Rodzice, naprawdę chcecie, zeby wasze chore dziecko bawiło się z innymi chorymi dziećmi w kąciku zabaw? To już nie wystarczy, że personel przenosi z sali na salę zarazki ? To nie park rozrywki tylko szpital, kupcie dziecku małą zabawkę, albo dajcie kartkę i kredki, zamiast pchać chorych do integracji.

    • Wszystko cacy, ale: dziecko czekajace na zabieg jest na czczo. Chyba nie muszę pisac, ze „usiadz i porysuj sobie przez 6 najblizszych godzin” srednio zadziala na głodnego przykładowo 3-latka 😉 tym bardziej, ze w salach nie ma miejsca na stolik do rysowania, a szpitalne wysokie lozeczko ze szczebelkami też niespecjalnie pomaga przy „usiadz i porysuj”. Inna kwestia jest taka, ze sale nie są 1-osobowe, a 3-4. Dwojka dzieci czeka na zabieg i sie denerwuje (stres, głód, ból), dwojka jest po zabiegu (mogą jeść, czują ból po zabiegu, powinny dużo odpoczywać), do tego 4 rodzicow (jednemu co chwila dzwoni telefon, drugi co chwile mowi „jak nie przestaniesz plakac, to cie tu zostawie”, trzeciemu sie buzia nie zamyka) i salka 8m2. Powodzenia!
      Ps. Nie ma obowiązku korzystania z sali zabaw, ale jest taka możliwość. Jak się spojrzy na sprawę nie tylko z pozycji wygodnej kanapy, to dostrzega się naprawdę wiele plusów takiego rozwiązania 🙂

  3. 70mln na wybory ktore sie nie odbyly, 200mln przeje..ne na respiratory ktorych nie ma… duzo jeszcze tego. A my zbierajmy na kącik dla szpitala.

Z kraju