Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Więcej zakażeń koronawirusem niż przed tygodniem. Wiceminister zdrowia podał dane

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował w poniedziałek rano, że minionej doby odnotowano 10 445 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Co ważne, są to wyższe dane niż tydzień temu.

Minionej doby zarejestrowano 10 445 nowych przypadków zakażeń koronawirusem, zaś cztery osoby przegrały walkę z COVID-19. Wiceminister zdrowia powiedział, że 611 przypadków to zakażenia nowym wariantem Omikron. Tydzień temu, 10 stycznia resort zdrowia przekazał informację o 7785 przypadkach. Zmarło wówczas 19 osób.

– Wydaje się, że się rozpędzamy i piąta fala puka do naszych granic. Jeżeli spojrzymy na dzisiejsze dane, to są oczywiście dane z weekendu, to jest 10 445 nowych przypadków, ale jeżeli porównamy to tydzień do tygodnia, to jest wzrost o ponad 34 proc – powiedział Waldemar Kraska na antenie telewizji Polsat.

Jak wynika z nowych danych wariant Omikron stanowi już 16,5 proc. wszystkich przypadków. Najwięcej zakażeń tą mutacją jest w woj. małopolskim oraz mazowieckim. Wiceszef resortu zdrowia powiedział, że laboratoria w kraju są gotowe wykonać dziennie niemal 200 tys. testów PCR oraz nieograniczoną liczbę testów genowych.

(fot. WOT)

26 komentarzy

 1. Nie przepadam za tą organizacją, ale takie zestawienie mnie wbiło w fotel: WOŚP przez 29 lat zebrało (czyli Polacy wrzucili do puszek) 1 mld 318 mln 483 tys. zł, a personel medyczny w ciągu jednego roku dostał 8,5 miliarda dodatków kowidowych. Można? można. I proszę nie pisać głupot, że trzeba się było uczyć, Panie Turysto

  • To jeszcze poczytaj ile kancelaria premiera dziennie wydaje, 2 miliony 300 tysięcy złotych dzień w dzień, na co ??
   Na zapytanie dziennikarza na konferencji prasowej dlaczego chcą zwiększyć wydatki kancelarii premiera dwukrotnie – pan rzecznik nie był w stanie odpowiedzieć po co im te pieniądze.
   Można ??

   • Wiem i o tym. Niebywałe wały kręcą. Proponuję i lekarzom i pracownikom kancelarii premiera wozić darmową pizzę i klaskać codziennie w południe, tak się biedactwa trudzą dla nas.

 2. Kierowca z Bombowca

  A może ktoś napisze o zapaści w fizjoterapii, o absurdalnych podwyżkach gazu dla fundacji i organizacji pomagającym? A nie tylko covid, jakby innej pomocy ludzie nie potrzebowali…

 3. 5 fala nadciąga, trzeba dokupić papier toaletowy i uzupełnić zapasy w schronie

 4. Nop-y wstrzymano tak jak nam obiecano

  NOP-Y do 15 grudnia 2021 i na tym koniec.

 5. Dziadek ze Slamsowa

  Tak se pomyślałem (każdemu sie może zdarzyć), że taki COVID załatwia to co w latach 40-tych Niemcy załatwiali u siebie akcją eutanazji. Niewątpliwie było to okrutne, ale uzdrawiało społeczeństwo od jednostek w różny sposób nie przystosowanych do samodzielnego funkcjonowania.
  I to w Polsce załatwia teraz COVID we wszystkich postaciach… (przypominam, że wynaleziony przez podobnież dobrego boga, z niewielką pomocą Chińczyków).