Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelscy strażacy podsumowali działania po nawałnicach w regionie (zdjęcia)

W ciągu czterech dni strażacy z województwa lubelskiego interweniowali ponad 1300 razy po przejściu burz, które przyniosły intensywne opady deszczu i silne porywy wiatru. W trakcie nawałnic doszło również do kilku pożarów od wyładowań atmosferycznych.

Od minionego czwartku 24 czerwca do niedzieli 27 czerwca przez woj. lubelskie przechodziły gwałtowne zjawiska pogodowe, którym towarzyszyły nawalne opady deszczu, opady gradu, silny wiatr oraz liczne wyładowania atmosferyczne.

W wyniku tych zdarzeń pogodowych Państwowa Straż Pożarna woj. lubelskiego odnotowała w swoich wstępnych statystykach łącznie 1319 interwencji jednostek ochrony przeciwpożarowej w związku z burzami.

Strażacy z PSP oraz OSP interweniowali do połamanych drzew i konarów, zapchanych przepustów, zerwanych dachów, zalanych posesji i budynków, a także do pożarów, które powstały po wyładowaniach atmosferycznych.

Strażacy zabezpieczali uszkodzone bądź całkowicie zerwane dachy na budynkach mieszkalnych i gospodarczych – 263 interwencje, najwięcej takich interwencji w powiecie opolskim gmina Wilków – 119 interwencji. W wyniku nawalnego deszczu strażacy musieli wypompowywać wodę z zalanych dróg posesji i piwnic – 436 interwencji.

W wyniku burz doszło również do 8 pożarów od wyładowań atmosferycznych. Mimo tego, że burze ustawały już w niedzielę to strażacy cały czas prowadzili jeszcze działania w zakresie likwidacji skutków burz aż do poniedziałkowych godzin porannych.

(fot. lublin112.pl, UG Wilków)

5 komentarzy

  1. Bylem na wilkowie ,tragedii tam nie ma ,kilka domków dach poderwał, 1 dom na 50 ,także 2 procent budynków ucierpiało i jeszcze 100 letnich ,nie dał bym im grosza

  2. Straz pożarna miala trochę zajęcia bo drzew to.mieli sporo do cięcia ale tak to jest jak stoja przy drogach stare kruche Topole..

  3. pieniędzy na powislu tam maja jak lody wykupują apartamenty w Lublinie to przez nich ceny mieszkan w Lublinie i wszędzie ciagle windują oni kupują wszystko jak leci

  4. Dum wom 7 zeta za godzinę i dum jeszcze łobiad powiadaja ….
    A sami pałace stawiają na innych wioskach i wykupują apartamenty w Lublinie
    Zero szacunku do 2 osoby ( wykorzystywanie) i posmifihuxjki z kazdego

Z kraju

Sport