Lubelscy karatecy zdobyli 8 medali podczas Pucharu Polski Polskiej Unii Karate Tradycyjnego (wideo, zdjęcia)

19 września we Wrocławiu odbył się Puchar Polski Polskiej Unii Karate Tradycyjnego. Zawodnicy z Lublina zdobyli 8 medali.

Za nami pierwsze historyczne mistrzostwa Polskiej Unii Karate Tradycyjnego. 19 września we Wrocławiu podczas I Pucharu Polski PUKT oraz XIII Pucharu Mistrza, poświęconego pamięci Senseia Hidetaki Nishiyamy zmierzyli się seniorzy, młodzieżowcy, juniorzy i juniorzy młodsi z 24 klubów w Polsce.

215 startujących, 40 konkurencji – te liczby pokazują, że mimo przerwy wywołanej pandemią, zawodnicy byli głodni startów. Zaprezentowali naprawdę dobry poziom, za co, jak podkreślał podczas ceremonii otwarcia Łukasz Wójcik, gospodarz zawodów należą się podziękowania zawodnikom za ich ciężką pracę, ale też trenerom i rodzicom, za poświęcony czas i wsparcie.

 

 

– Cieszy nas duża ilość młodych zawodników, którzy wystartowali w Pucharze. Za nami trudny czas, niektórzy jeszcze na dobre nie rozpoczęli treningów, mimo to mogliśmy zobaczyć wiele widowiskowych pojedynków, bez kontuzji i mnóstwo akcji na wazari i ippon – skomentował Paweł Janusz, prezes Polskiej Unii Karate Tradycyjnego.

Świetnie zaprezentowali się reprezentanci Klubu Karate Tradycyjnego Chidori. Lubelscy zawodnicy zdobyli łącznie 8 medali.

W grupie seniorów po bardzo widowiskowych walkach Kamil Bury zdobył 2 miejsce w kumite i 3 w fuku-go. W juniorach Jakub Pasztaleniec zakwalifikował się do finału każdej konkurencji w jakiej startował. Ostatecznie wywalczył 3 miejsce w kata, 3 miejsce w fukugo, 3 miejsce w enbu oraz 4 miejsce w kumite. Jego kolega klubowy Jakub Hurba w tej samej grupie wiekowej uplasował się na 2 miejscu w kumite, 3 miejscu w fukugo oraz 3 miejscu w enbu.

Bardzo blisko do strefy medalowej mieli Agata Bożek, Olga Gągała oraz Oskar Szymański, którzy dotarli do ćwierćfinałów. Turniej był jednym z etapów eliminacji do Mistrzostw Świata, które w przyszłym roku odbędą się w Brazylii.

(fot. wideo nadesłane)

Zobacz również

4 komentarze

  1. Gratulacje 😀

  2. Komu tu gratulować? niech się w mma sprawdzą jak tacy z nich kozacy. Przynajmniej na almma minimum na poziomie pierwszy krok. O zawodowych startach nie wspominając. Wielcy mistrzowie karate i walki z powietrzem „kata”. Haha

  3. Gratulacje, tak trzymać 🙂

  4. Gratulacje. Super, że się udało 🙂

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021