Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Licznik w audi cofnięty był o ponad 80 tys. kilometrów

Włodawscy policjanci podczas kontroli drogowej sprawdzili stan licznika w audi. Mundurowi stwierdzili w pojeździe, że drogomierz został cofnięty o ponad 80 tys. kilometrów.

W czwartek policjanci z Włodawy zatrzymali w miejscowości Hańsk Pierwszy do kontroli kierowcę pojazdu marki Audi. Mundurowi sprawdzili również w aucie wskazania drogomierza.

Jak się okazało, pojazd miał cofnięty licznik o 80896 km. Po sprawdzeniu w systemie okazało się, że samochód w kwietniu 2019 r podczas badania technicznego miał na liczniku znacznie więcej, bo 367321 km. Teraz policjanci będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności zdarzenia.

Od 1 stycznia 2020 roku dzięki nowelizacji rozporządzenia w sprawie kontroli ruchu drogowego policja podczas kontroli może weryfikować przebieg licznika w pojeździe. Cofanie stanu liczników w pojazdach stało się przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

(fot. tookapic z Pixabay)

15 komentarzy

 1. no i dobrze niech ich ukarzą, to normalnie plaga w Polsce

 2. Kiedy pierwsze rozprawy?
  Czy to tylko taki temat zastępczy do odwrócenia uwagi od spraw istotnych.

 3. Diagnosta się pomylił.

  • rozprawy są bez sensu bo i tak będzie uniewinnienie
   jak w przypadku Najsztuba
   jedynie co zarobią ludzie z kasty nadzwyczajnej

  • Mogło tak być, jeśli przegląd robił w kwietniu ub.r. to ma zaświadczenie ze stacji diagnostycznej o dopuszczeniu do ruchu, są wydawane każdorazowo, po to pobierają tą śmieszną złotówkę. Pytanie czy diagnosta, który machnie się przy wpisywaniu do CEPiK przebiegu ponosi za to jakieś konsekwencje.

   • Dostajesz kwita na którym wszystko jest napisane, więc jeśli się machnie to i na tym kwicie będzie to widoczne. Jak tego nie sprawdzisz, a byłby błąd, to już Twój problem.

 4. Baran najpierw pojechał na badanie techniczne a później cofał licznik. Nie przewidział ze policja dostanie uprawnienia do kontroli. Jakby zrobił odwrotnie nie miał by teraz problemów.

 5. Może często na wstecznym j3ździł,jak śp Frank Drebin.

 6. myślenie nie boli

  Widać ze komentują tu bezmyślne osobniki …skad wiesz ze od poprzedniego badania technicznego samochód nie zmienił własciciela ? tego nikt nie weryfikuje podczas takich kontroli

  • Po kupnie samochodu nowy właściciel otrzymuje dowód rejestracyjny na siebie wiec i robi badani.

   • Od kiedy robisz badania z ważnym przeglądem? Gdy dostajesz dowód na siebie, ważny przegląd jest wbijany przez urząd w rubryczkę dowodu. Często są samochody ze świeżym badaniem i ubezpieczeniem na np; 11 miesięcy.

 7. sami pokrzywdzeni piszą komentarze. tylko inni kręcą a ci kryształowi są ofiarami.

 8. nigdy nie wstydzilem sie przebiegu na przegladzie lub kontroli drogowej

 9. Ci którzy cofają i inni którym odpowiadało to że oszukuje się ludzi ,na wszystkie możliwe sposoby próbują ,wybielić ,usprawiedliwić lub bagatelizują problem.Bardzo dobrze że wprowadzono ten przepis, szkoda że tak późno, w kraju z tradycjami gdzie oszukać kogoś ,coś z kombinować ,załatwić za pomocą łapówki było i nadal jest czymś normalnym i jest przyzwolenie inaczej się nie da.

Z kraju