W naszym regionie powstało rondo imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Skrzyżowanie ulic Witoroskiej i Koncertowej w Białej Podlaskiej otrzymało nazwę Ronda Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Radni w większości opowiedzieli się za taką nazwą. Ma to być podziękowanie dla wolontariuszy, którzy od lat aktywnie uczestniczą w zbiórkach.

Podczas piątkowej sesji, Radni Rady Miasta w Białej Podlaskiej zadecydowali, że nowe rondo, powstałe na skrzyżowaniu ulic Witoroskiej i Koncertowej nazwać imieniem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ma to być informacja, że mieszkańcy miasta mają wielkie serca, są gościnni i wrażliwi na krzywdę. W uzasadnieniu podano, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy łączy pokolenia i angażuje lokalną wspólnotę Białej Podlaskiej. Ludzie młodzi i starsi dobrowolnie zbierają pieniądze, aby pomóc chorym dzieciom i starszym osobom.

Biała Podlaska bierze udział w finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od samego początku, czyli od 1993 roku. Początkowo siedziba sztabu organizacyjnego WOŚP mieściła się w instytucjach kultury, przez ostatnie 2 lata w Szpitalu Domowym, któremu nadano imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zadecydowano o lokalizacji sztabu w Urzędzie Miasta.

Przypomniano również, że w maju 2010 roku Oddziałowi Neonatologicznemu, funkcjonującemu w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej nadano imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z uwagi na fakt, iż 90% sprzętu, którym dysponuje oddział, przekazała właśnie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dzięki temu, oraz zaangażowaniu pracującej tam kadry, oddział stał się jednym z najlepiej funkcjonującym oddziałów tego typu w Polsce. Fundacja WOŚP w ciągu całego roku finansuje i prowadzi program powszechnych przesiewowych badań słuchu u noworodków, a każdy noworodek z Białej Podlaskiej poddawany jest temu badaniu. Realizowane są również programy edukacyjne „Ratujemy i Uczymy Ratować” we wszystkich szkołach podstawowych, oraz akcja przeciwko przemocy „Miś – nie bij mnie, kochaj mnie”.

(fot. UM Biała Podlaska)

18 komentarzy

  1. BRAWO! Po wpadce z pomnikiem, Biała odbudowala swój image.

  2. a na środku ronda ,,złoty melon” co oni maja z tym goldem – amber gold , gdzie slowo gold tam przekret

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021