690 680 960

Leżeli na trawniku bez oznak życia. Zareagowali przechodnie (zdjęcia)

Wczoraj wieczorem przy ul. Diamentowej w Lublinie interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Wszystko z powodu dwójki osób leżących na trawniku bez oznak życia.

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem przy ul. Diamentowej w Lublinie. Przechodnie zauważyli leżące na trawniku dwie osoby. Jak się okazało, zupełnie nie reagowały one na próby nawiązania z nimi kontaktu. Istniało ryzyko, że mogło stać się coś niepokojącego.

Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego. Ratownicy po chwili dobudzili kobietę i mężczyznę, oboje byli w stanie znacznego upojenia alkoholowego. Oboje wyjaśniali, że po prostu usnęli. Dalsze czynności w tej sprawie przeprowadzili policjanci.

Przechodnie wykazali się bardzo dobrą postawą, nie przeszli obojętnie obok leżących osób. Pamiętajmy, że niskie temperatury stwarzają zagrożenie dla osób samotnych i w podeszłym wieku, dotyczy to także osób nietrzeźwych, przebywających poza domem, które ze względu na stan upojenia alkoholowego lub swoją nieporadność życiową nie są w stanie same zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Osobom takim należy pomóc, udzielając informacji o miejscach noclegowych lub powiadomić odpowiednie służby, które od lat podejmują czynności w ramach działań na rzecz osób bezdomnych. Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę.

(fot. lublin112.pl)

22 komentarze

 1. Jak się nie umie pić, to się nie pije. Trzeba wypić taką ilość, żeby móc wrócić do domu.

 2. I właśnie dlatego cykliczne kursy udzielania pp powinny być obowiązkowe we wszystkich zakładach pracy, szkołach itp. Widzieli by wtedy jak dobudzić pijanych i nie trzeba było by blokować zespołu medycznego i patrolu policji, którzy mogli by w tym czasie udzielać pomocy osobom naprawdę jej potrzebującym.

 3. mały, ale wystarczająco potężny

  jasiu, gdybyś trzeźwy przystąpił do reanimacji takiej osoby metodą usta-usta, to po jej zakończeniu sam miałbyś przynajmniej promil. Nie mówiąc o wirusku…

 4. Grześ przez wieś

  Jakiś czas temu gdy funkcjonował jeszcze numer 999 jadąc samochodem przy bardzo ruchliwej ulicy gdzie nie ma jak się zatrzymać na poboczu, zauważyłem leżącego na chodniku starszego jegomoscia. Zadzwoniłem na wspomniany numer a dyspozytorka mi mówi aby pójść zobaczyć czy to pijak czy nie. Po dłuższej wymianie słów w końcu jednak chyba wysłała karetkę

 5. A co to już poleżeć nie można.

 6. „Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę.”

  Chlanie to nie krzywda tylko życiowy wybór. Jedynymi skrzywdzonymi są w takiej sytuacji członkowie rodzin pijusów, dla których nie liczy się nic poza wódeczką.

 7. Krzysztof Zakolski

  Odpuściłem sobie reagowanie w takich sytuacjach po tym jak kilka lat temu dobudzony przeze mnie, śpiący na trawniku pod blokiem menel zbluzgał mnie za to, że mu przerywam sen.

 8. Jak pić, to poważnie, a nie małpka na dwóch;)

Kursy walut

 • USD 4.348zł 0.51%
 • GBP 5.3595zł -0.03%
 • EUR 4.7089zł -0.15%
 • CHF 4.6918zł -0.29%

Polub nas