Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Lekarz skazany za seks z 14-latką wciąż walczy, aby uniknąć więzienia. Sąd nie zgodził się na ułaskawienie

Od samego początku utrzymuje, że jest niewinny. Sąd skazał go na dwa lata więzienia, wyrok został potem utrzymany w mocy. Na razie lekarz pozostaje na wolności, gdyż zapadła zgoda na odroczenie wykonania kary. Wnioskuje też o kasację wyroku oraz ułaskawienie.

Pomimo decyzji kolejnych sądów Maciej T., lekarz ze szpitala w Białej Podlaskiej, nie poddaje się i wciąż walczy o uniewinnienie. O sprawie mężczyzny stało się głośno latem 2018 roku, kiedy to znanemu w mieście neonatologowi prokuratura postawiła zarzuty. Jak ustalili śledczy, lekarz miał za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych prowadzić korespondencję z 14-letnią dziewczyną, jak również składać jej propozycje obcowania płciowego i wykonania innych czynności seksualnych.

Afera wybuchła, kiedy to oboje mieli zostać przyłapani w jednym z domów w powiecie bialskim podczas potajemnego spotkania. W trakcie śledztwa prokuratura ustaliła, że podobnych spotkań było kilka, a dokładnie miały one miejsce w dniach 15, 17 i 19 lipca 2018 roku. W ich trakcie Maciej T. miał doprowadzić małoletnią do poddania się innym czynnościom seksualnym, oraz dwukrotnie do wykonania przez nią czynności seksualnych. W trakcie przesłuchania lekarz nie przyznał się do winy.

W lutym ub. roku Maciej T. został skazany przez Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na dwa lata pozbawienia wolności. Dodatkowo przez 5 lat zabronił mu jakiegokolwiek kontaktowania się z nastolatką, nakazał poddanie się terapii psychologicznej, a także wydał trzyletni zakaz wykonywania zawodu. Lekarz odwołał się od wyroku i sprawą zajął się Sąd Okręgowy w Lublinie. Ten jednak uznał, że wina 36-latka nie budzi wątpliwości, a tym samym utrzymał go w mocy.

Ze względu, iż po tym orzeczeniu wyrok stał się prawomocny, skierowany został wniosek o ułaskawienie Macieja T. To jednak również nie przyniosło skutku, gdyż bialski sąd negatywnie opowiedział się ku tego typu decyzji. Nie występowały bowiem żadne przesłanki mogące skutkować przychyleniem się do złożonego wniosku. Na ten temat ma się jeszcze wypowiedzieć lubelski Sąd Okręgowy. Jednocześnie Maciej T. walczy o kasację wyroku. W tym przypadku wniosek jest dopiero rozpatrywany.

(fot. pixabay.com – zdjęcie ilustracyjne)

29 komentarzy

  1. Niech ćwiczy już tatara, będzie mniej bolało…

  2. jak ten *** jeszcze na wolności chodzi?

  3. Duda nie ułaskawił?

  4. 2 lata za pedofile…niech zgnije w więzieniu. Dlaczego tylko dwa lata bo lekarz…a kim jest lekarz. To nie średniowiecze że lekarz był kimś lepszym.

    • Chyba nie wierzysz w to co piszesz. Ziobro jednego wyprowadził ze szpitala, były dowody i nic. Z nimi to tak jak z nietykalnymi sędziami. Układ zamknięty.

  5. Wykorzystał swoją wyższą pozycję więc czas aby w pierdlu inni pokazali jak to być na dole. Jeżeli nie chce więzienia niech zaproponuje kastrację mechaniczną wykonaną na rynku. Wybór należy do niego.

  6. to poważne przestępstwo

    Niech napisze do Dudy, ale raczej to nic nie da. Gdy ostatnio Rydzyk próbował usprawiedliwiać pedofilów , to posypały się na niego gromy. Pedofilom nie pomógł, a sobie zaszkodził