Zatrzymał się przepuścić pieszych. Wjechał w niego kierowca forda (zdjęcia)

Na szczęście nikt nie został ranny w zderzeniu dwóch aut, jakie miało miejsce przed południem na al. Sikorskiego w Lublinie. Jedno z auto staranowało jeszcze barierki.

Do zdarzenia doszło w czwartek przed południem na al. Sikorskiego w Lublinie. Za rondem Honorowych Krwiodawców zderzyły się dwa samochody osobowe: ford i mercedes. Na miejscu interweniowała policja.

Jak wstępnie ustalono, oba pojazdy jechały w tym samym kierunku, w stronę al. Solidarności. Kierujący mercedesem mężczyzna zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Po chwili w tył jego pojazdu wjechał z impetem kierowca forda.

Podróżujące pojazdami osoby nie doznały obrażeń ciała. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności kolizji. Przez ponad godzinę zablokowany był jeden pas jezdni.

(fot. lublin112, nadesłane -Agnieszka)

Zobacz również

12 komentarzy

 1. ile ten dzban jechał że aż na barierach się zatrzymał ?

 2. „Kierujący mercedesem mężczyzna zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Po chwili w tył jego pojazdu wjechał z impetem kierowca forda.”

  Tak to jest jak kierowca respektujący swoje obowiązki podczas zbliżania do PDP spotka na swojej drodze barana, dla którego pasy to tylko dekoracja drogi.

 3. Ręce konserwowane

  Szybci, szybci kieroFcy wszyscy przeszkadzajom,TIRy, piesi, najlepi jak byśta byli sami i to pojedyńczo. Bo gęsiego to na nic.

 4. Kto to widział żeby z górki hamować

 5. Ludzie nie wjechał w samochód tylko zachaczyl bo prubowal uniknąć zderzenia a opony wyglądały na nowe wiem bo tam byłem nie mówcie zeczy które nie są prawda

 6. Przepisy są jasne i mówią wprost o zachowaniu odległości od poprzedzającego pojazdu. Przydałoby się jeszcze tylko trochę wyobraźni niektórym kierowcom – jeśli już zdecydują się zatrzymywać po to by przepuścić pieszych, którzy zdradzają zamiar przejścia po pasach rzez jezdnię, warto wpierw upewnić się co się dzieje z tyłu. Strach pomyśleć co by było gdyby z tyłu jechała rozpędzona ciężarówka. Nie bronię nikogo ale właśnie na Sikorskiego byłem świadkiem podobnego zdarzenia kiedy to kierowca osobówki bezmyślnie wcisnął hamulec w podłogę i … za sekundę pojechał dalej, tyle że bokiem, pchany przez hamującego tira.

  • „upewnić się co się dzieje z tyłu” – o ile najpierw upewniono się, co się dzieje z przodu.
   Gdy dojeżdżasz do skrzyżowania i masz czerwone, to też wjazd przy czerwonym uzależniasz od tego, co się dzieje z tyłu?
   A gdy przed tobą stoją już inne pojazdy to co robisz? Taranujesz, bo za tobą zbliża się rozpędzona ciężarówka?

   • Wygląda na to, że Ci wszyscy, którzy najeżdżają na poprzedzające pojazdy, idąc za twoją radą, obserwują za bardzo co się dzieje z tyłu. Tak bardzo, że nie widzą co się dzieje z przodu.

 7. Trzeba koniecznie było sprawdzić telefon kierującemu czy nie pisał smsa w tym czasie.

  • Spokojnie. Najpierw policja wyłapie wszystkich pieszych chodzących z telefonem, potem wszystkich pijanych meneli na rowerach, a wtedy może weźmie się za inne nieprawidłowości.

 8. Codziennie widzę na Sikorskiego takich bezmózgich kierowców cisnących bo dwupasmówka.!!!! Tam dopuszczalna prędkość to MAKSIMUM 50 I co wy na to. Zapraszam wszystkich rozsądnych do przepisowej jazdy to i znacznie utrudnimy brawurę pozostalym, lub będą oni bardzo ZAUWAZALNI na drodze.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7416zł -0.75%
  • GBP 5.0897zł -0.21%
  • EUR 4.5342zł -0.29%
  • CHF 4.213zł -0.38%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL