Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ksiądz z naszego regionu zakażony koronawirusem. Leżał w szpitalu, gdzie leczył inne dolegliwości

U jednego z pacjentów chełmskiego szpitala wykryto koronawirusa. Chodzi o proboszcza parafii w Białopolu. Wstępnie ustalono, że mógł się on zakazić od uczestniczki pogrzebu, która wróciła z Włoch.

Potwierdzony został pierwszy przypadek koronawirusa w powiecie chełmskim. Jak informują nas czytelnicy, osobą zakażoną jest proboszcz parafii w Białopolu. Informację potwierdził ks. Michał Maciołek, rzecznik diecezji zamojsko-lubaczowskiej, który wyjaśnia, że ostatni raz sprawował on liturgię w kościele w poniedziałek 9 marca. Kiedy poczuł się chory, liturgię w jego zastępstwie sprawował inny kapłan.

W przypadku wcześniejszych przypadków choroby, służby sanitarne informowały, że osoby zakażone miały styczność z przypadkiem potwierdzonym. Tutaj okazuje się, że ksiądz najprawdopodobniej zakaził się wirusem właśnie w dniu 9 marca, kiedy to odprawiał pogrzeb. Miał mieć wtedy kontakt z kobietą, która wróciła z Włoch. Jak nas poinformowano, kapłan nie wykazywał objawów typowych dla koronawirusa, jednak w ostatnim czasie trafił do szpitala.

Od poniedziałku ksiądz przebywał na oddziale pulmunologicznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie. Było to związane z innymi dolegliwościami, a dokładnie chorobą płuc. W trakcie leczenia lekarze pobrali próbki pod kątem koronawirusa, których wyniki badań okazały się pozytywne. Proboszcz został już przetransportowany do szpitala zakaźnego w Puławach.

Obecnie służby sanitarne prowadzą działania wobec osób, które miały kontakt z księdzem. Personel szpitala już poddano kwarantannie i pobrano od niech próbki do badań. Jak wyjaśnia ks. Michał Maciołek, sytuacja w parafii jest pod kontrolą służb sanitarnych. Opieka duszpasterska w koniecznych przypadkach zapewniona jest przez księży z sąsiednich parafii, przestrzegane są również wszystkie zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

61 komentarzy

  1. Skoro jesteście tacy antykościelni to dlaczego nie zakopiecie po prostu trupa członka rodziny, tylko lecicie do księdza? A potem że chciał kasę albo że celowo zaraził? Pogrzeb katolicki nie jest obowiązkowy w Polsce.

  2. to kara za homosexualizm

  3. Ksiądz niestety zmarł

  4. Z tych komentarzy to chyba tylko @ament normalny.Rozumiem irracjonalne myślenie,ale niektórych chyba ponosi,stres robi swoje i głupkowate myślenie.Wirus przejdzie każdą granicę państwową,należy spowolnić proces,by szpitale wytrzymały choć u nas,większość i tak będzie w bezpośredniej styczności z tym czymś (jest to nieuniknione).Przede wszystkim trzeba zadbać o osoby z przewlekłymi chorobami i zrujnowanym przez nie funkcjami odporności.Czy tego nie rozumiecie?Uświadomcie swoich dziadków i babki,bo na ulicach i przystankach to przeważająca grupa chyba emerytowo-rentowa i nie słuchać,że już swoje przeżyli.

Z kraju