690 680 960

Ksiądz podejrzany o kilkukrotne zgwałcenie młodej kobiety. Decyzją sądu trafił za kratki

Pochodzący z naszego regionu duchowny, który obecnie studiuje na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie, usłyszał zarzuty zgwałcenia i wymuszenie innej czynności seksualnej na młodej kobiecie. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Prokuratura Okręgowa w Siedlcach postawiła byłemu wikariuszowi z Drelowa w powiecie bialskim, a obecnie rezydentowi parafii w Łosicach zarzuty wykorzystania seksualnego młodej kobiety. Mowa o kilkukrotnym doprowadzeniu do obcowania płciowego jak też poddania się innym czynnościom seksualnym. To efekt trwającego od trzech lat śledztwa, jakie toczyło się wobec kapłana.

Ksiądz Sebastian M. został zatrzymany 20 stycznia. Z kolei czyny, o które jest on podejrzewany, miały miejsce w okresie od października 2018 r. do lutego 2019 r. W tym czasie duchowny nie pełnił posługi duszpasterskiej, gdyż wcześniej został skierowany na studia w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim im. Jana Pawła II w Lublinie.

Jak wyjaśniają śledczy, Sebastian M. w trakcie przesłuchania nie przyznał się do winy, jednak składał wyjaśnienia. Decyzją sądu zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Prokuratura wniosek w tej sprawie motywowała m.in. obawą matactwa.

Mający obecnie 32 lata duchowny pochodzi z gminy Krzywda w powiecie łukowskim. Święcenia kapłańskie otrzymał w połowie czerwca 2015 roku w siedleckiej katedrze od biskupa Kazimierza Gurdy. Jego pierwszą świątynią była Parafia Jezusa Chrystusa Ukrzyżowanego w Szczałbie. Później został wikariuszem w Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Drelowie.

Z dniem 1 lipca 2017 roku przeniesiono go do Parafii pw. św. Zygmunta Króla w Łosicach. Po roku decyzją biskupa zwolniony został z urzędu wikariusza i skierowany na studia. W Łosicach pozostał jednak rezydentem, mieszkając tam i pomagając w pracach duszpasterskich. Duchownemu grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com)

57 komentarzy

  1. Ksiądz też człowiek i chęci na sex ma takie same.

  2. Zwykły zbok z powołania

  3. zdelegalizować i rozwiązać tę czarną watykańską sektę

Kursy walut

  • USD 4.5066zł -0.22%
  • GBP 5.4151zł 0.02%
  • EUR 4.6684zł -0.28%
  • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej