Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Kot dusił mu gołębie. Wywiózł zwierzę w worku do lasu

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który wyrzucił w lesie kota. 59-latek przywiózł zwierzę w bagażniku auta, zapakowane w worek. Mieszkaniec gminy Horodło tłumaczył swoje postępowanie mundurowym tym, że zwierzę „dusiło mu gołębie”.

Zdarzenie miało miejsce w lesie na terenie Hrubieszowa. Policjanci zwrócili uwagę na zaparkowany samochód z otwartym bagażnikiem. Nieopodal auta stał mężczyzna, który wyjął z pojazdu worek.

Jak się okazało w worku mężczyzna przewoził kota, którego wypuścił do lasu. 59-letni mieszkaniec gminy Horodło tłumaczył mundurowym, że przewoził kota w worku, a następnie go wyrzucił, bo zwierzę dusiło mu gołębie.

Policjanci zatrzymali mężczyznę. 59-latek usłyszał już zarzuty znęcania nad zwierzętami. Za to przestępstwo według ustawy o ochronie zwierząt grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Hrubieszów)

45 komentarzy

  1. Może to jakiś oszust, może próbował sprzedać komuś kota w worku? Normalny gołębiarz do odstraszenia kota użyłby procy.

  2. Wszystkie zwierzęta powinny być traktowane tak samo jako pożywienie.

  3. A kot jaki zarzut usłuszał? Tyle gołębi wydusił i niewinny? ?

  4. Za kota dostanie więcej jak ci małolaci w Zamościu za kolegę

  5. Nauczka na przyszłość, kota zawsze mogło przytrzasnac opadające okno lub rozpędzone przez przeciąg drzwi.
    Gdzie był właściciel kota i dlaczego zwierzę było bez opieki?

  6. Czyli jakby kota otruł albo odstrzelił i nikt by się o tym nie dowiedział to nie dostał żadnego wyroku. Ale jak nie chciał go pozbawić życia tylko przewieźć w inne miejsce (co za różnica czy kto żyje w mieście czy w lesie?) to narobił sobie problemów. Dobrze wiedzieć na przyszłość.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo