Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

16-latka okradła swoją koleżankę. Jej pieniędzmi zapłaciła za pizzę i zakupy

16-latka stanie wkrótce przed Sądem Rodzinnym i będzie się tłumaczyła ze swojego postępowania wobec swojej koleżanki. Nastolatka podejrzana jest o zainstalowanie w swoim telefonie aplikacji umożliwiającej płatność tym właśnie urządzeniem, a wykorzystała do tego kartę i telefon koleżanki.

Kryminalni otrzymali informację o włamaniu na konto w banku młodej mieszkanki gminy Międzyrzec Podlaski. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że udział w tym zdarzeniu może mieć nastoletnia znajoma pokrzywdzonej.

Mundurowi ustalili, że 16-latka prawdopodobnie wykorzystując nieuwagę swojej koleżanki i chwilowy dostęp do jej karty płatniczej i telefonu, zainstalowała już na swojej komórce aplikację do płatności telefonem. Po tym od września ubiegłego roku do połowy lutego kilkunastokrotnie korzystała z aplikacji włamując się na konto koleżanki i płacąc za drobne zakupy czy pizzę.

Jak się okazało mundurowi potwierdzili te ustalenia w trakcie prowadzonych w tej sprawie czynności. Policjanci zabezpieczyli telefon 16-latki. Nie pomogło nastolatce nawet to, że usunęła aplikację z telefonu oraz korespondencję bankową. Śledczym udało się ją odzyskać. Wkrótce o dalszym losie nastolatki zadecyduje Sąd Rodzinny.

(fot. Policja Biała Podlaska)

4 komentarze

  1. Aż dziwne, że to nie działo się w Zamościu.

  2. Pewnie ma krewnych w Zamościu.

  3. Rodzice zapomnieli, że dzieci się wychowuje a nie hoduje? I niech teraz starzy zapłacą. I sąd powinie dopakować im taką sumkę, że nie wyjdą z długów. Ale tego nie zrobią bo to są sądy złodziei z PO i nie potrafią karać. Musimy poczekać na 3 kadencję PiS, kiedy on nie zważając na szantaż Unii zmieni sądy i prawo.