Sobota, 13 lipca 202413/07/2024
690 680 960
690 680 960

Kosztowana jazda wężykiem na rowerze. Wysoki mandat dla nietrzeźwego rowerzysty

38-letni mieszkaniec Werbkowic mając blisko 3 promile alkohol w organizmie jechał rowerem wężykiem po zaśnieżonej ulicy. Policjanci zatrzymali go i ukarali mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

W niedzielny wieczór policjanci z Posterunku Policji w Werbkowicach jechali jedną z głównych ulic miejscowości. Warunki na drodze były i nadal są bardzo trudne, jest ślisko na drogach zalegają hałdy śniegu, a ciągle opady nie ułatwia pracy drogowcom.

– Jak się okazuje nie dla każdego zima i trudne warunki na drodze to kłopot. Dość sporym zaskoczeniem dla policjantów był widok rowerzysty, który jechał jedną z głównych ulic w Werbkowicach po godzinie 19.00. Desperacka jazda na śniegu wyglądała delikatnie mówiąc dość niestabilnie. Policjanci postanowili więc zatrzymać mężczyznę i sprawdzić czy jego podróż wężykiem jest rzeczywiście spowodowana jedynie śliską nawierzchnią. Po zatrzymaniu i sprawdzeniu stanu trzeźwości mężczyzny okazało się, że 38-letni mieszkaniec gminy Werbkowice ma blisko 3 promile alkoholu z organizmie – relacjonuje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej Policji.

Mężczyzna za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości został ukarany przez policjantów mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Jeden komentarz

  1. ZUCH zarobił na dentke

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport