Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Konsul Generalny Ukrainy w Lublinie wykonał hymn Polski na znak braterstwa, solidarności i przyjaźni między Ukrainą i Polską (wideo)

Konsul Generalny Ukrainy w Lublinie Oleh Kuts złożył serdeczne gratulacje mieszkańcom województwa lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego z okazji Narodowego Święta Niepodległości Polski.

Na znak wdzięczności i braterstwa Konsul Generalny wraz z ukraińskim dziecięcym chórem wokalnym „Veselyky”, wykonał hymn Polski na znak braterstwa, solidarności i przyjaźni między Ukrainą i Polską.

W przemówieniu powitalnym Konsul Generalny Ukrainy Oleh Kuts powiedział: „W tym szczególnym dla Was i dla nas dniu życzymy Wam sukcesów, pomyślności i pokoju. Dziękujemy za solidarność i wsparcie. Dziękujemy, że jesteście z nami. Razem jesteśmy silniejsi”.

Oprócz tego Polakom życzenia złożyły również ukraińskie gwiazdy. Na nagranym wideo ukraińscy celebryci składają gratulacje dla narodu polskiego z okazji Dnia Niepodległości Polski!

– Ukraińskie gwiazdy zjednoczyły się w tym szczególnym dniu – 11 listopada, żeby złożyć serdeczne życzenia dla braci i sióstr z Polski. Filmik został stworzony przez Centrum Mediów Komunikacyjnych przy Konsulacie Generalnym Ukrainy w Lublinie – czytamy w przesłanej do nas informacji.

 

37 komentarzy

  1. Dziękujemy za piękne życzenia i oby Wasza kolejna rocznica sierpniowa była już świętowana po wojnie.

Dodaj komentarz