Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024
690 680 960
690 680 960

Koniec śledztwa w sprawie zabójstwa 16-letniego Eryka. Prokuratura chce dla sprawcy 25 lat więzienia

We trzech pobili wychodzącego ze szkoły 16-latka. Kiedy ten podnosił się z ziemi, Daniel G. rozpędził się, podbiegł do chłopaka i z rozbiegu kopnął go w twarz. Tego nastolatek już nie przeżył.

Prokuratura Okręgowa w Zamościu zakończyła śledztwo dotyczące zabójstwa 16-letniego Eryka. Chodzi o zdarzenie z 28 lutego, kiedy to nastolatek został zaatakowany na osiedlu Planty. Był on bity pięściami i kopany. Napastnicy katowali go do czasu, kiedy przestał się ruszać, po czym uciekli. Życia nastolatka nie udało się uratować.

Niebawem funkcjonariusze cztery osoby biorące udział w tym zdarzeniu. Była to czwórka nastolatków: 17-letni Daniel G. z gminy Stary Zamość, dwóch 16-latków: Szymon J. z gminy Zamość i Arkadiusz P. z gminy Stary Zamość oraz 16-letnia Gabriela P. z gminy Nielisz. Jak ustalili śledczy, to Daniel G kopiąc ofiarę w głowę doprowadził do śmierci chłopaka. Ciosów nie zadawała jedynie Gabriela P.

W trakcie prowadzonych czynności śledczy ustalili, że sprawcy działali wspólnie i w porozumieniu, zaś najbrutalniejszy z nich, „wielokrotnie kopał pokrzywdzonego sportowym obuwiem i uderzał pięściami po głowie i całym ciele”. Jednak to co wydarzyło się później sprawiło, iż nastolatek doznał ciężkich obrażeń ciała i zmarł.

– Po dokonaniu pobicia, przewidując możliwość pozbawienia życia pokrzywdzonego i godząc się na to, podbiegł do podnoszącego się 16 – latka i z rozbiegu kopnął go w twarz. W wyniku tego doprowadził do ostrej niewydolności krążeniowo-oddechowej – wskazuje prokurator Anna Rębacz z Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

W związku z tym śledczy postanowili oskarżyć Daniela G. o zabójstwo. Podkreślają, iż sprawca działał publicznie i z błahego powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego. 17-latek w trakcie przesłuchania przyznał się jedynie do pobicia Eryka. Prokurator będzie wnioskował w sądzie o karę 25 lat pozbawienia wolności.

Jeżeli chodzi o Szymona J. i Arkadiusza P., odpowiedzą oni za pobicie, natomiast Gabriela P. za pomocnictwo. Tu prokurator wskazuje, iż poinformowała ona swoich znajomych, o której godzinie Eryk kończy lekcje a następnie wskazała go im wśród uczniów wychodzących ze szkoły.

Akt oskarżenia trafił już do Sądu Okręgowego w Zamościu. Trwa oczekiwanie na wyznaczenie terminu rozprawy.

25 komentarzy

  1. Karyna powinna odpowiadać za zlecenie zabójstwa.

  2. Każdy był młody mniejsze większe głupoty robił,ale ten gnojek to potwór,wiedział co robi.

  3. Wszyscy i w porozumieniu działali celem skrzywdzenia ofiary, czego skutkiem była śmierć. Jak to możliwe, że nie dostali zarzutu nieumyślnego spowodowania śmierci?

  4. Chwasty się wyrywa, nie pielęgnuje w więzieniu

  5. Czyli po 12 latkach wolnosc warunkowa

  6. Wszyscy powinni siedzieć bez wyjątku!

  7. Dla głównego sprawcy tylko utylizacja, reszta po ćwiartce.

  8. Jakie pomocnictwo, skoro to wyraźnie było zlecenie? Za moment się okaże, że Karynisko wyjdzie wolne. Do **** z takim wymiarem sprawiedliwości.

  9. Dożywocie takiemu bandycie. Reszta po 25 lat.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport