Koniec powstałej w Lublinie sieci sklepów. Aldiki zmienią się w Stokrotki

Niebawem rozpocznie się proces związany ze zmianą marki znanej w Lublinie i regionie sieci sklepów Aldik. Sukcesywnie zastępować je będą Stokrotki.

Zgodnie z przewidywaniami ekspertów, litewska spółka Maxima Grupe podjęła decyzję o wygaszeniu jednej z posiadanie przez siebie marki sklepów. Od 2012 roku jest ona właścicielem Aldików, w tym roku zakupiła również sieć sklepów Stokrotka. Niedługo po tym, kiedy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na transakcję, wiadomo było, że dla spółki bardziej korzystne będzie rozwijanie jednej sieci sklepów, niż równoległe prowadzenie dwóch odrębnych marek. Tak jak podejrzewano, na rynku pozostanie silniejsza sieć, jaką jest Stokrotka.

Litewska spółka poinformowała właśnie, że scalenie obu sieci handlowych jest częścią przyjętej w Polsce strategii, ta zaś ma pozwolić na wzmocnienie pozycji grupy i wdrożenie dalszych planów ekspansji na naszym rynku. Zdecydowano się na fuzję Aldików do sieci Stokrotka, ponieważ jest ona marką znaną i lubianą przez klientów, a przede wszystkim ogólnopolską i silniejszą na rynku. Zgodnie z planem integracja obu firm zakończy się jesienią.

Na koniec 2017 roku pod szyldem sieci Stokrotka działało 437 sklepów, zaś Aldików zaledwie 30. Stokrotka zatrudniała ponad 8 tysięcy pracowników, zaś Aldik 700 osób. Obrót Stokrotek wyniósł 597 milionów euro zaś Aldików 52 miliony euro. Jak udało nam się ustalić, proces integracji obu sieci jest już wdrożony. Znaczna część towarów do sklepów sieci Aldik jest już dostarczana z magazynu centralnego Stokrotki. Oznacza to, że wielu dostawców bezpośrednich otrzymało informacje o zakończeniu współpracy. Połączenie obu sieci ma też oznaczać zwolnienia. Jak nas poinformowano część pracowników z centrali sieci Aldik ma stracić pracę.

(fot. lublin112)
2018-07-23 19:00:19

Zobacz również

19 komentarzy

 1. „Połączenie obu sieci ma też oznaczać zwolnienia. Jak nas poinformowano część pracowników z centrali sieci Aldik ma stracić pracę.”
  To im na złość zrobicie. LIDL czeka z otwartymi ramionami na każda ilość pracowników.
  Kiedy Aldik był Aldikiem, kupowałam tam mięso, kupowałam tam wypieki, kupowałam tam sporo podstawowych artykułów. Kiedy zmienił się właściciel, praktycznie z dnia na dzień pogorszył się asortyment. Porobiłam tam zakupy jeszcze z miesiąc z przyzwyczajenia, a potem nastąpiła zmiana.
  Po rozmowach ze znajomymi, wychodzi, że mają podobne odczucia.

  • Z centrali,czyli tych co się większym wysiłkiem nie skalali.Zapewne zatrudnieni przez stryja i ciotkę.Lidl z nich raczej pożytku nie będzie miał.

   • A co z podatkami?. Zwykle po zmianie właściciela nowy właściciel jest na kilka lat zwolniony z podatku. Faktycznie od kilku lat asortyment towarów w tych sklepachjest coraz gorszy

  • Kurczę, coś w tym jest. Swego czasu mieli jeszcze swoje ciasta… później już tylko zamawiane – porażka. Wolałem ówczesnego Aldika, od obecnej Stokrotki :/

  • Jeśli aldik ma taki sam asortyment jak pracowników co się ruszają jak by pracowali za karę tam…To podziekuje.Teraz się panienki zaczną ruszać jak należy A nie mają ruchy jak święte krowy.

 2. Ty QWERTY włącz myślenie i czytaj ze zrózumieniem. A żebyś wiedział że zrobili. Gdzie w Lublinie czy województwie masz centralę Lidla aby taki pracownik z centrali Alidika na przykład na stanowisku biurowo – administracyjnym mógłby się tam przenieść??

  • QWERTY nir potrafi sie podpisać normalnie więc czego oczekujesz po kims kto na klawiaturze wystuka tylko 6 pierwszych liter, a resztą pisze używając narzędza rozpoznawania mowy.

 3. Aldiki cierpiały na niedosyt ludzi pracujących fizycznie więc pewnie chodzi o tzw. „darmozjadów” czyli wszelakiej maści przedstawicieli itp.

 4. Aldik to syf, klimat z prl-u, panie gadaja między sobą zamaist obsługiwać klienta, do kas kilometrowa kolejka, pracownicy miedzy soba obgaduja sie na wzajem oraz kierownictwo przy klientach…mam nadzieje ze panie z aldikow ktore beda pracowały w stokrotce zmienia troche swoje zachowanie i beda trzymac jakis poziom.

  • to, że w jakimś Aldiku tak jest nie oznacza, że wszystkie pracujące osoby w tej firmie takie są, proszę nie uogolniać bo robie zakupy w Aldiku często i nigdy nie spotkałam się z taką sytuacją

 5. Ile wam lublin112 zapłaciła maxima za napisanie tego „artykułu”. Obecnie w w aldikach jest spór zbiorowy ze związkami a wy wyjeżdżacie z takim propagandowym tekstem i jeszcze starczycie zwolnieniami.
  Wątpię żeby zwolnili kogokolwiek z pracowników sklepów z tego względu, że za te marne pieniądze nie znajdą zastępców. Z pracownikami biura i kadr to już inna bajka bo wszystko przechodzi pod centralę stokrotki.
  P.S.
  Jak tylko ruscy kupili stokrotkę to dziwnym trafem sąd umorzył im 200mln kary którą mieli zapłacić do urzędu skarbowego.
  Bardzo zastanawiające.

 6. Wychodzi na to, że w Lubartowie będą dwie Stokrotki obok siebie ? 😉

 7. Jerzy Gondol z Nadwisły

  Wychodzi na to, że zamienił stryjek, siekierkę na kijek.
  I nie pytajcie dlaczego tak myślę, bo mi redakcyjna cenzura odpowiedzi nie przepuści.

 8. Jeszcze chwila i LLS Społem zostanie sprzedany juz i tak powoli wyzbywają się

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7466zł 0.38%
  • GBP 5.1104zł 0.3%
  • EUR 4.548zł 0.16%
  • CHF 4.2219zł 0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL