Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024
690 680 960
690 680 960

Sprawdzili, kiedy najwięcej turystów przyjeżdża do naszego regionu

Wakacje od zawsze były najczęściej wybieranym okresem, jeżeli chodzi o wizyty turystów w województwie lubelskim. W tym roku jest podobnie, przeważają jednak też niektóre daty.

Na Lubelszczyźnie z roku na rok rozwija się branża hotelowa, przybywa też miejsc, które oferują noclegi zarówno na kilka dni, jak też na dłuższy okres. Cały czas notowany jest również wzrost zainteresowania regionem zarówno wśród turystów z całej Polski, jak też z zagranicy. Lubelski serwis nocowanie.pl postanowił sprawdzić, które terminy cieszą się największym wzięciem wśród osób szukających noclegów.

O ile od zawsze najczęściej wybieranymi miesiącami, jeżeli chodzi o wizyty w województwie lubelskim, był lipiec i sierpień, to w tym roku również przełom kwietnia i maja mocno wybił się pod względem liczby zapytań o nocleg w Lublinie. Zainteresowanie miejscami noclegowymi znacząco wzrasta w dni, kiedy odbywają się wydarzenia, z których słynie Lublin. Najpopularniejsze terminy pobytu w tym roku to 25-29 lipca, czyli dni w których odbywa się Carnaval Sztukmistrzów.

Również koncert Siła Kobiet 21 lipca przyciągnął nie tylko mieszkańców miasta, ale i osoby spoza regionu. Termin 20-24 lipca jest trzecim najczęściej wybieranym zakresem dat w Lublinie w tym roku. Zainteresowanie na podobnym poziomie miało miejsce także w czasie tegorocznej majówki, czyli w dniach 29 kwietnia – 3 maja.

Jeżeli chodzi o zainteresowanie turystów poszczególnymi miejscowościami, to od czerwca do sierpnia króluje Okuninka z Jeziorem Białym. Liczba zapytań o nocleg w 2017 wzrosła ponad 75% w stosunku do 2016, w tym roku z pewnością utrzyma się na podobnym poziomie. Najczęściej wybierane przez turystów terminy to 20-24 i 25-29 lipca, 2-6 i 8-12 sierpnia.
W tym roku bardzo dużym zainteresowaniem turystów cieszy się także Kazimierz Dolny.

Największe oblężenie turystów będzie miało miejsce w ostatnim tygodniu lipca i pierwszym sierpnia, ogromny wpływ ma na to Festiwal Dwa Brzegi, który przyciąga nie tylko fanów kina. Również podczas tegorocznej majówki, można było zobaczyć w Kazimierzu nad Wisłą rzesze zwiedzających. Na kolejnych miejscach uplasowały się: Lublin, Nałęczów, Zwierzyniec, Krasnobród, Zamość, Susiec, Puławy i Firlej. Wyraźnie widać wiec zainteresowanie Roztoczem.

(fot. lublin112)
2018-07-23 19:39:27

Autor: redakcja

7 komentarzy

  1. Cudze chwalicie swego nie znacie. Lubelszczyzna jest najpiękniejszym regionem w Polsce. Jest tutaj bardzo dobre, świeże i smaczne jedzenie podawane w tutejszych restauracjach. Ceny są bardzo przystępne, bardzo tanie hotele, czyste i wygodne. Jest też bardzo wiele atrakcji, pokazów. Bardzo nowoczesna komunikacja. Na ulicach czysto i bardzo bezpiecznie. Bardzo niski poziom przestępczości. Tak więc spędzajcie wakacje w naszym mieście a nie za granicą na jakiejś Majorce czy nieciekawych Wyspach Kanaryjskich.

  2. Dlatego Żuk na miesiące największego ruchu w mieście zarządził remont deptaka

    • Dlatego, że wykonawca przeciąga czas budowy. Poza tym ten deptak i nowy litewski przyciągają napewno więcej turystów niż te wszystkie stare kościoły…

    • Idąc Twoim tokiem myślenia powinni to robić w zimie… Dalej nie skomentuję, i tak już wystarczająco sie ośmieszyłeś.

  3. Akurat ten deptak, przyjezdni bardzo go krytykują. A już tzw. „Plac Litewski po przebudowie to porażka !