Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Koniec poszukiwań zaginionego żołnierza z Dęblina. Zwłoki 20-latka znajdowały się z bunkrze

Żołnierz z Dęblina, który zaginął latem 2022 roku nie żyje. Wyniki ekspertyz, jakie właśnie trafiły do prokuratury nie pozostawiają żadnych wątpliwości, iż ujawnione zimą szczątki ludzkie należą do zaginionego.

Poszukiwany od lipca 2022 roku 20-letni student Wojskowej Akademii Lotniczej w Dęblinie nie żyje. Badania genetyczne wykazały, że to właśnie jego szczątki zostały odnalezione w styczniu w zarośniętym bunkrze na terenie jednostki wojskowej. Na razie śledczy nie wskazują szczegółów dotyczących okoliczności śmierci żołnierza.

Przypomnijmy, 20-latek w piątkowy wieczór wyszedł z miejsca zamieszkania w Dęblinie. Nikt nie wiedział, gdzie się udał. Po pewnym czasie, nad brzegiem rzeki Wieprz znalezione zostały rzeczy osobiste. Znajdował się tam rower, plecak i ubrania. Po ich sprawdzeniu okazało się, że wśród nich są dokumenty żołnierza.

Wszystko wskazywało, iż mógł on wpaść do wody. Dlatego natychmiast ruszyły zakrojone na szeroką skalę poszukiwania. Brało w nich udział kilkudziesięciu strażaków, policjantów i żołnierzy, a także członkowie rodziny i znajomi zaginionego. Wykorzystywano też drony, śmigłowiec, łódź z sonarem i psa tropiącego.

Swoją pomoc zaoferowali też członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznych – 3 Pułku Strzelców Konnych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego, którzy konno przeczesywali trudno dostępne tereny. Nie przyniosło to jednak skutku. Nie natrafiono na żaden ślad po zaginionym. Nie pomogła też publikacja wizerunku 20-latka.

Wyniki ekspertyz, jakie właśnie trafiły do prokuratury nie pozostawiają żadnych wątpliwości, iż ujawnione szczątki ludzkie należą do zaginionego żołnierza. Obecnie trwają dalsze czynności w tej sprawie.

14 komentarzy

 1. Czy będzie badanie, pod wpływem jakich substancji się znajdował?

  • A ty pod jakimi substancjami się znajdujesz skoro piszesz takie durne teksty

   • Jeśli się nie mylę, jest to rutynowe postępowanie, poza przypadkami, gdy rodzina potrzebuje bohatera i salwy na pogrzebie.

    • Prosty lekarz ze szpitala powiatowego

     Zdziwiłbyś się z jakimi honorami chowają wieloletnich cpunow lekarzy.

 2. Czy będzie badane co w szkole się dzieje ,?

 3. Nie, to tak jest jak nie chcę się iść do woja, a musisz, nie ważne, czy cię powołają, czy rodzice karzą. Z niewolnika, nie ma pracownika

  • A z matoła nie ma pisarza. Ogarnij ortografię, bo nie wiadomo o co ci chodzi. Karzą – od karać. Każą – od kazać. No i przecinki, pracuj nad przecinkami.

   • Matołka poszukaj sobie w domu. Purysta jezykowy, Miodek zasr się znalazł. Dobrze że przynajmniej w tym jesteś dobry. Miałem takiego głąba kiedyś w pracy kierownik działu technicznego jak szedłem do niego z projektem technicznym to zamiast zweryfikować poprawność projektu to się czepiał że przecinki nie w tym miejscu. Dobrze że ty się chociaż realizujesz w czymś trzeba być dobrym. Ale udało się musiał się jakiś flustrat co mu w życiu nie wyszło przyczepić teraz siedzisz przed monitorem i se marszczysz dumy. Masz teraz bez przecinków żeby ci ciśnienie nie skończyło

   • W lewacko Lisowskiej szkole ortografia jest nie ważna teraz trzeba się uczyć że LGBT to nad rasa i mogą wiecej

 4. Zwłoki znalezione w styczniu a teraz dopiero o tym poszła informacja ?

 5. Slużba wojskowa jest powodem patologii ❗

 6. Po tym artykule nasuwa sie wiecej pytan niż odpowiedzi to jaki pies tropiaccy byl skoro nie podjał tropu. Jak sie znalazł na terenie jednostki skoro dokumenty byly nad woda.

  • Może ktoś mu „pomógł” w rozstaniu się ze światem i podrzucił dokumenty nad rzekę.

 7. Wpadł do wody i znajdował się w bunkrze..?

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport