Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Kibice żużla przyszli pod ratusz. „Nowy stadion obiecałeś, podatników oszukałeś” (zdjęcia, wideo)

Miłośnicy lubelskiego żużla postanowili przypomnieć prezydentowi Krzysztofowi Żukowi o obietnicach budowy nowego stadionu. Wskazują, że od lat nic w tej sprawie nie jest robione.

W piątek kibice żużlowego Motoru przyszli przed budynek lubelskiego ratusza aby przypomnieć prezydentowi o obietnicach budowy nowego stadionu. Wcześniej lubelskie „Koziołki” gładko pokonały ZOOleszcz GKM Grudziądz. Z powodu opadów deszczu spotkanie, decyzją sędziego, zostało zakończone po dziesięciu biegach przy wyniku 40:20.

Następnie kibice ruszyli przez Most Kultury, ul. Zamojską, Wyszyńskiego i Królewskiej na Plac Łokietka. Można było usłyszeć śpiewy: „Nowy stadion obiecałeś, podatników oszukałeś”.

– Czekamy już pięć lat. Nie ma dokumentacji, nie ma niczego. Dwa dni temu przy przystanku obok klubu jeździeckiego nagle się okazało, że właśnie złożyli dokumenty o decyzję środowiskową. A co robili przez ostatni rok – mówili kibice.

Organizator wydarzenia, Stowarzyszeniu kibiców lubelskiego żużla „Speedway Euphoria”, dodaje, że walka o nowy stadion to również działania dla dzieci, przyszłych pokoleń, żeby mogły być dumne z naszego miasta, rozwijać swoje sportowe zainteresowania i mieć alternatywę dla ciągłego siedzenia w domu przed komputerem.

– Tak jak w naszym ukochanym sporcie zawodnicy dostają ostrzeżenie, tak i my dziś tutaj zostawiamy ostrzeżenie dla pana prezydenta. Ostatni raz. Nie chcemy słyszeć pustych obietnic. Pora zacząć działać. Pora zacząć budować ten stadion – wykrzykiwali kibice przed ratuszem.

Nikt z władz miasta ani lubelskich urzędników nie spotkał się ze zgromadzonymi. Jak nam przekazano, zaproszenie do prezydenta Krzysztofa Żuka było wysyłane.

65 komentarzy

 1. Ostatni sprawiedliwy

  Niepotrzebny wydatek macie arenę już,która i tak straty przynosi…żużel jest hałaśliwy i strasznie śmierdzi jak się przejeżdża takie coś powinno być z daleka od centrum gdzieś w jakiś strefach gdzie jest głośno też…dramat w niedzielę jak nie dzwony kościelne to żużel hałasuje!a Ci podstarzali panowie co tam stoją co pralki połknęli i bębnów jeszcze nie stracili niech lepiej się zajmą jakimś sportem a nie żrą chleba piwo i patrzą jak w kółko jeżdżą…

 2. Z jakiej racji Prezydent ma stawiać stadion żużlowy prywatnemu klubowi?
  Niech wam Więckowscy i Kępa wybudują, miasto co najwyzej moze dac teren na stadion z dobrej woli…

 3. Jako podatnik błagam, by nie wyrzucać pieniędzy w błoto i zatruwać życie mieszkańcom nowym stadionem.
  Prywatny biznes niech stawia stadiony, ale zgodnie z jakimś rozumnym zagospodarowania terenu, czyli poza miastem.

 4. Żużel sport gospodyń domowych,Wy zobaczcie jakie ulice mamy !!!! Zapuścił łysy tak ulice ,że za mojego życia nie da się tego wyprostować !! A Wy o stadionie marzycie !

 5. Proponuję lokalizację na Hajdowie

 6. Ja już od paru lat, co roku czytam w gazetach naszych lokalnych, że w tym roku remont ulicy Sympatycznej. Na Sowińskiego cyrk, na Głębokiej dramat a on stadion wybuduje?

 7. ten typ tylko stołek chciał sami n ciula głosowaliście

 8. żuczku gdzie jest tor i stadion a może tylko stołek chciałeś i kasę z nie wysłanych podatków za grunt

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport