690 680 960

Kolejny ksiądz na celowniku oszustów. Kapłan stracił ponad 200 tys. złotych, bo uwierzył w zmyśloną historię

Kolejny ksiądz z woj. lubelskiego padł ofiarą oszustów. Tym razem kapłan jednej z hrubieszowskich parafii stracił ponad 200 tys. złotych, bo uwierzył, że pomaga w zatrzymaniu sprawców, którzy chcą włamać się na jego konto bankowe.

Duchowny z powiatu hrubieszowskiego przekazał mundurowym, że na jego numer telefonu zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Oznajmił, że jego pieniądze są zagrożone, gdyż dokonano włamania na jego konto. W dalszej rozmowie twierdził, że w powyższej sprawie jest prowadzone już śledztwo, będą zatrzymania sprawców, a do realizacji policyjnych czynności niezbędna jest jego pomoc. Duchowny miał potwierdzać operacje na swoim koncie.

Ksiądz instruowany przez oszustów autoryzował operacje na koncie bankowym i przekazał telefonicznie kody aktywacyjne, które przychodziły w SMS-ach. W efekcie przestępcy zdołali pozyskać z konta duchownego kwotę ponad 200 tysięcy złotych.

Okoliczności sprawy ustalają hrubieszowscy policjanci. Po raz kolejny mundurowi apelują o ostrożność w trakcie rozmów telefonicznych z nieznajomymi, zwłaszcza podającymi się za prokuratorów lub policjantów. Wystarczy się rozłączyć i sprawdzić przekazywane informacje przez rozmówców dzwoniąc na telefon alarmowy 112.

(fot. pixabay.com)

19 komentarzy

 1. ament w pażdzierzu

  kaska ze zbiórki na remont przeciekającego dachu w budynku z plusem ?

 2. Wreszcie poczuł to co jego owieczki

 3. Biedaczysko

 4. Oszust oszusta?

 5. Uwierzył w zmyśloną historię. Hmmmm.

 6. Skoro jest wierzący i ufający…

 7. Odrobi w pół roku.

Kursy walut

 • USD 4.3258zł 0.01%
 • GBP 5.3609zł 0.19%
 • EUR 4.716zł 0.18%
 • CHF 4.7054zł 0.2%

Polub nas