690 680 960

Kolejni kłusownicy zatrzymani. Zdążyli złowić sieciami kilkanaście kilogramów ryb (zdjęcia)

Wczoraj w godzinach nocnych na gorącym uczynku wpadli dwaj kłusownicy. Mężczyźni prowadzili nielegalny połów ryb za pomocą sieci na Jeziorze Białym Uścimowskim.

Straż Ochrony Wód PZW Lublin w sobotę w godzinach nocnych, w wyniku przeprowadzonej zasadzki, zatrzymała dwóch mężczyzn, mieszkańców miejscowości Maśluchy oraz Stary Uścimów na gorącym uczynku podczas podejmowania nielegalnie zastawionych sieci rybackich na Jeziorze Białym Uścimowskim w powiecie lubartowskim.

Obaj panowie przy pomocy dwóch sieci o długościach 50 i 30 metrów odłowili z jeziora ok 14 kg ryby z gatunków: sandacz, karaś pospolity, karaś srebrzysty oraz leszcz. Po zatrzymaniu zostali przekazani policjantom z Komisariatu Policji w Ostrowie Lubelskim.

Jak przekazują strażnicy, jeden z mężczyzn jest bardzo dobrze znany lokalnej społeczności z wieloletniego procederu kłusowniczego, a także w przeszłości był już kilkukrotnie karany za przestępstwa z Ustawy o Rybactwie Śródlądowym. Wkrótce sprawą obu kłusowników zajmie się sąd.

(fot. PZW Okręg Lublin)

24 komentarze

  1. Ja wyzbierałem wszystkie śmieci z kontenerów w Łukowie i okolicznych gminach. Niedługo atakujemy Lublin. Wszystkie śmieci wyzbieramy. Potem te śmieci sprzedamy a pieniądze przepijemy. A wy co zrobiliście dla PZW? No co?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

II Festyn Rodzinny w Niebrzegowie
Dożynki gminne w Siemieniu. Zagrają Energy Girls, Malibu i News
Potańcówka przy fontannie
Milejowski Koncentrat Smaków czyli dożynki gminno parafialne
Piknik rodzinny w Osowie