690 680 960

Poczta Polska przyjęła już ponad 150 tys. wniosków o dofinansowanie zakupu odbiornika cyfrowego

Niesłabnące zainteresowanie uzyskaniem dofinansowania do zakupu odbiornika cyfrowego w placówkach Poczty Polskiej potwierdza nie tylko liczba złożonych dotychczas 150 tys. wniosków, ale także ich dynamiczny przyrost. Dofinansowanie do zakupu odbiorników cyfrowych uzależnione jest od rodzaju odbiornika i wynosi 250 zł w przypadku telewizora i 100 zł w przypadku dekodera.

Zawnioskowanie o świadczenie na zakup odbiornika cyfrowego możliwe jest albo przez Internet, na stronie gov.pl, albo w placówkach Poczty Polskiej, zlokalizowanych na terenie całego kraju. Zdecydowanie najpopularniejszym sposobem na uzyskanie świadczenia na zakup odbiornika cyfrowego, umożliwiającego odbiór telewizji naziemnej w wersji DVB-T2/HEVC, jest wizyta w urzędzie pocztowym albo jego filii. Już przeszło 150 tys. wniosków złożono w placówkach Spółki.

Poczta Polska obsługuje wnioski o dofinansowanie zakupu odbiornika cyfrowego, w związku ze zmianą standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. Dofinansowanie do zakupu odbiorników cyfrowych uzależnione jest od rodzaju odbiornika i wynosi 250 zł w przypadku telewizora i 100 zł w przypadku dekodera.

W Polsce przejście ze standardu DVB-T na DVB-T2/HEVC odbywa się regionalnie, w czterech etapach. Pierwsze przełączenia rozpoczęły się 28 marca w województwach dolnośląskim i lubuskim. Ostatnie przełączenie nastąpi 27 czerwca.

Zakup odbiorników jest możliwy już w ponad 2600 punktów sprzedaży zlokalizowanych w całej Polsce.

Trzeci etap przejścia na standard DVB-T2/HEVC naziemnej telewizji cyfrowej już 23 maja!

Już w poniedziałek 23 maja nastąpi trzeci etap zmian nadawania bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce DVB-T2/HEVC. Zmiana będzie dotyczyć województw: łódzkiego, świętokrzyskiego, śląskiego, opolskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

W ramach przełączenia sygnału na DVB-T2/HEVC, zmienią się częstotliwości nadawania multipleksów: MUX-1, MUX-2 i MUX-4, które zostaną przełączone do standardu DVB-T2/HEVC. W praktyce oznacza to lepszą jakość dźwięku i obrazu – wszystkie kanały będą nadawane w jakości Full HD. Multipleks MUX-3 tymczasowo nie zmienia standardu nadawania.

Więc informacji o rządowym programie dofinansowania znajdziesz na stronie lub dzwoniąc na infolinię pod numer 42 253 54 30 albo pisząc na skrzynkę kontaktową [email protected].

(fot. pixabay.com)

29 komentarzy

 1. Bon na baterie do pilota i czteropak?

 2. Elektorat chce jarka oglądać

 3. I cyk abonamencik…

 4. Dobrze pomyślane, dadzą stówkę i mają pewny abonamecik, lub karę za niepłacenie…

 5. Za 250 zł. jałmużny nie chcę nawet myśleć, że musiałbym o nią prosić mięciuchno i na kolankach.
  Łaski bez, obejdę się tym co mogę oglądać z satelity.

 6. Poliniacy mogą nie mieć na węgiel, prąd, paliwa, wodę, chleb…

  … ale dostęp do szamboTV = propaganda, kłamstwa, manipulacje MUSI BYĆ!!

  • A jak te twoje szambTV miało mieć nie przedłużonej koncesji to cała opozycja wydzierała się na pół Europy.

 7. Majstersztyk

 8. potem przyjdą po abonamencik

Kursy walut

 • USD 3.9769zł -0.83%
 • GBP 5.0142zł -0.36%
 • EUR 4.3543zł -0.41%
 • CHF 4.512zł -0.5%

Polub nas