Kolejne szczeniaki znalezione w tej samej okolicy. Porzuciła je prawdopodobnie ta sama osoba

Trzy szczeniaki zostały wczoraj znalezione w lesie i obok lasu w Wandzinie. Wszystko wskazuje na to, że jest to rodzeństwo, zaś psy zostały tam porzucone przez jedną i tą samą osobę.

Wczoraj informowaliśmy o tym, jak jeden z naszych czytelników w lesie w okolicach Wandzina w powiecie lubartowskim znalazł szczeniaka. Pies był wychudzony i osłabiony. Znajdował się w takim miejscu, że od razu wiadome było, iż został tam przywieziony i porzucony. Mężczyźnie udało się uspokoić wystraszonego psa, a następnie napoić go i nakarmić. Ponieważ nie mógł go zabrać do siebie do domu, szczeniak trafił do schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Niedługo po publikacji materiału skontaktował się z nami kolejny z naszych czytelników, który poinformował nas, że w tej samej okolicy znalazł kolejne dwa szczeniaki. Dwa młode psy znajdowały się tuż obok lasu, przy wyrobisku piachu. Wielkość szczeniaków oraz ich umaszczenie wskazują, że jest to najprawdopodobniej rodzeństwo znalezionego wcześniej psa. To zaś wykazuje, że wszystkie z nich zostały tam podrzucone przez jedną i tą samą osobę.

Wszystkie szczeniaki trafiły do schroniska dla bezdomnych zwierząt. Jest szansa, że niebawem znajdą swój nowy dom, gdyż jest spore zainteresowanie ich adopcją.

(fot. nadesłane)

12 komentarzy

 1. Witam,
  Z checia zaplace 5 tysiecy za wskazanie osoby ktora to zrobila I mam nadzieje, ze bezmyslnosc ludzka sie skonczy odsiadka. Jak mozna to tolerowac.

  • a ja chciałbym go złapać na gorącym uczynku , i założę się że wolałby pójść siedzieć niż spotkać mnie w lesie

  • Ja nie jestem zbyt zamożny, ale 1000 dołożę.
   Wykładam tysiaka za sk..syna co wyrzucił te szczeniaki.

  • Chętnie osobiście bym rozwalił o drzewo w tym lesie podły łeb, który to zrobił. Jednak ustalenie i wskazanie tego bydlaka policji będzie kompletnie nieskuteczne. Pamiętacie tego zwyrodnialca, który celowo przejechał psa i nagrał to telefonem? Nie poszedł siedzieć. Dostał zawiasy. A to są ludzkie śmiecie, genetyczne odpady z cywilizacji. Jednak pozostają bezkarni. W żadnym wypadku nie popieram rozwalania sądownictwa, ale niektórych sędziów indywidualnie należałoby po prostu wyeliminować na takie pseudo-wyroki.

 2. Co za cholerna znieczulica, wyrzucić zwierzę i skazać na śmierć.

 3. Karma wraca mam nadzieję że i ten ktoś kto wyrzucił tę małe szczęścia będzie w przyszłości tak potraktowany.

 4. Jako mieszkaniec tych pięknych okolic pisałem wcześniej i ponownie ośmielę wkleić to co napisałem wcześniej pod następnym tego typu postem. Teraz ludzie wiedzą że to nie są zwykłe wymysły tylko fakty. Tak właśnie zachowują się ci co przyjeżdżają z miasta w nasze okolice i nie szanują tego o co my okoliczni mieszkańcy dbamy. Macie tu wszystko, las, wypoczynek, ścieżki rowerowe, parkingi, dogodny dojazd w każde praktycznie miejsce tylko zachowujcie tak jak by to było wasze i dbajcie tak jakby to było wasze.

  Poprzedni wpis; ” Zacznę od tego, że to miejskie dziadostwo przyjeżdża niby na świeże powietrze, niby na spacerek do lasu a w rzeczywistości zostawiają po sobie mnóstwo śmieci. Jakby było mało podrzucają psy i koty, by się wyzbyć problemu w postaci żywej zabawki. Trzy tygodnie temu w okolicach Wandzina wywiezione śmieci i komplet zużytych opon. Dwa tygodnie temu wywiezione kilkanaście reklamówek wypełnionych śmieciami i jakimiś ubraniami. Tydzień temu zaśmiecony parking i pobocza przy lokalnej szosie przy lesie. Śmieci głównie po daniach na wynos i innym jedzeniu jak również butelki po napojach i piwie, puszki również. W tych okolicach zostało złapanych już kilka psów z czego trzy mogły być nawet rasowe z ładnymi obrożami na szyi i stwierdzone jest że psy te chodziły na smyczy „u nogi”. Czyli wygląda na to że zostały porzucone przez kogoś z miasta. Ten piesek to nie wyjątek. Tylko w tym roku w okolicach tej miejscowości zostały znalezione również dwa zdechłe psy które najprawdopodobniej mogły być wywiezione i uduszone. Ten kto to zrobił mógł bynajmniej jednego z nich zakopać, a nie zostawił go w krzakach z reklamówką zaciśniętą na głowie.
  Tak, to wszystko robią ci co przyjeżdżają z miasta do lasu by zaczerpnąć świeżego powietrza i spędzić miło czas na łonie natury. Nie powiem że wszyscy ale takie niespodzianki niestety znajdują mieszkańcy tych okolic, szczególnie po weekendach.
  Ludzie marudzili jak zamknęli im lasy, ale jak widać nie dla wszystkich te miejsca są przeznaczone i nie wszyscy umieją z nich korzystać.”

 5. Cieszmy się że nie zrobili większej krzywdy jak to się często zdarza. Psiaczki powinny być przy cycku ile się da. Później powinny być dostępne możliwości bezpiecznego ( darmowego co najważniejsze ) oddania. To by zmniejszyło skalę krzywd bezbronnych zwierzaków.

  • masz racje cham z miasta gorszy niż ten ze wsi czasem
   cham ze wsi wyjdzie a wieś z niego nigdy

 6. rozumiem ze te wszystko osoby co chcą dać nagrodę pieniężna z chęcią przygarną te psiaki i się nimi zaopiekują.

 7. Jak poprzednicy, ja również się przyłącze i dorzucam 1000 PLN do puli za znalezienie śmiecia

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…