Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda odwiedzi Lublin. Zaplanowano demonstrację

Dzisiaj kancelaria prezydenta potwierdziła, że jutro Andrzej Duda spędzi większość dnia na Lubelszczyźnie. Do Lublina przyjedzie przed godziną 10, około południa ma się spotkać z mieszkańcami.

W poniedziałek 15 czerwca prezydent Andrzej Duda przyjedzie do Lublina. Na początek odwiedzi Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, gdzie ma się pojawić o godzinie 10:00. Godzinę później, na dziedzińcu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego spotka się z dziennikarzami po czym złoży kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II i kard. S. Wyszyńskiego.

Na godzinę 11:45 zaplanowane zostało spotkanie z mieszkańcami na wiecu wyborczym, który odbędzie się na placu Litewskim. W tym samym czasie Przedwiośnie, czyli młodzieżówka partii Wiosna Roberta Biedronia zapowiedziała zorganizowanie tuż obok pokojowej demonstracji pod hasłem „Pokażmy Dudzie: LGBT to ludzie”. Jest to odpowiedź na podpisaną kilka dni temu przez prezydenta kartę rodziny.

Ponieważ zawarte są w niej m.in. deklaracje o obronie instytucji małżeństwa i ochronie dzieci przed „ideologią LGBT”, od razu zareagowałuy organizacje walczące o prawa obywatelskie społeczności LGBT. W tym przypadku organizatorzy demonstracji chcą wyrazić sprzeciw wobec traktowania ich jako gorszych od innych.

Po południu Andrzej Duda odwiedzi Ryki. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

(fot. Kancelaria Prezydenta/ zdjęcie ilustracyjne)

102 komentarze

  1. brawo Panie Prezydencie za to że nie boi się pan mówić prawdy o ideologii zboczeńców czyli LGBT+HIV

Z kraju