Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejka ciężarówek ma już ponad 50 km i się wydłuża. Sięgnęła Międzyrzeca Podlaskiego

Kierowcy ciężarówek, którzy zmierzają do terminalu w Koroszczynie, zatrzymują się w kolejce już ponad 50 km od granicy. Jak wskazują służby drogowe, ruch pojazdów osobowych odbywa się bez większych problemów.

Z godziny na godzinę wydłuża się kolejka ciężarówek oczekujących do przejścia granicznego w Kukurykach. O ile wczoraj miała ona ok. 40 km, tak obecnie sznur pojazdów liczy sobie ponad 50 km. Ostatnie auta ciężarowe stoją tuż za Międzyrzecem Podlaskim.

Jak już informowaliśmy, sytuacja związana jest z zamknięciem z powodu kryzysu migracyjnego przejścia w Kuźnicy na Podlasiu. W wyniku tego kierowcy mają do wyboru tylko dwa przejścia: w Bobrownikach oraz właśnie w Kukurykach.

Służby graniczne zapewniają, że robią co mogą, aby uporać się z coraz większym ruchem pojazdów. W ciągu minionej doby w terminalu w Koroszczynie odprawiono w obu kierunkach ponad 2100 ciężarówek. To o ponad 300 aut więcej niż dzień wcześniej. Pomimo tego ruch towarowy wciąż wzrasta.

Obecnie oficjalne dane wskazują, że czas oczekiwania na odprawę wynosi 24 godziny. Dla porównania w Bobrownikach jest to 51 godzin.

(fot. nadesłane – Dominik)

12 komentarzy

  1. Nie zazdroszcze. Koszmar jakis. Niedlugo ta kolejka zablokuje nam Lublin, a potem Warszawe.

  2. Świat to za mało .

  3. Ja p… Współczuję chłopaki

  4. Ich troje śpiewało żadnych granic tuż przed referendum aby propagandę siać i non stop byli puszczani w tv i sylwestry itp. A potem poszli do kosza. Dlaczego? Manipulacja UE!

  5. To jest zdrowo p o y e b a n e, biedni kierowcy przez bandę opalonych nierobów

  6. Większość idzie do mateczki Rosji…to niech gonią przez Litwę bezpośrednio do celu. Nie będą stać w korkach.

  7. I bardzo dobrze

  8. Niech stoją, może jak żarcia na Białorusi zabraknie to przejżą na oczy i pogonią Łukaszenkę w pis……u

Wiadomości z info112