Kolejka ciężarówek do przejścia granicznego ma już 40 km. Policja ma zablokować wjazd do miasta (zdjęcia)

Z godziny na godzinę wydłuża się sznur pojazdów oczekujących w kolejce do przejścia granicznego w Kukurykach. Na trasie pojawiły się utrudnienia z płynnością ruchu pojazdów osobowych.

W ciągu ostatniej doby dwukrotnie zwiększyła się kolejka pojazdów ciężarowych oczekujących do przejścia granicznego w Kukurykach. Jak już informowaliśmy, sytuacja związana jest z zamknięciem z powodu kryzysu migracyjnego przejścia w Kuźnicy na Podlasiu. W wyniku tego kierowcy mają do wyboru tylko dwa przejścia: w Bobrownikach oraz właśnie w Kukurykach. Jak nam przekazano, na tym pierwszym kolejka jest jeszcze większa.

Obecnie sznur pojazdów oczekujących do terminalu w Koroszczynie sięga już miejscowości Styrzyniec przed Białą Podlaską. To oznacza, że kolejka ma 40 km. Wczoraj była ona o połowę mniejsza. Służby graniczne przekazują, iż czas oczekiwania wynosi 20 godzin. Jednak kierowcy podkreślają, że wczoraj podawano to samo, choć pojazdów było znacznie mniej.

Stojące wzdłuż drogi krajowej nr 2 ciężarówki spowodowały, że na trasie pojawiły się utrudnienia z płynnością ruchu pojazdów osobowych. Szczególnie dotyczy to skrzyżowań na terenie Białej Podlaskiej. Sytuacja na bieżąco kontrolowana jest przez policjantów.

Wiadomo już, że ma zostać zablokowany wjazd na obwodnicę miasta dla ciężarówek. Funkcjonariusze chcą stworzyć tzw. strefę buforową. Oznacza to, że kierowcy oczekiwać będą przed granicami Białej Podlaskiej, kiedy zaś po drugiej stronie zrobi się miejsce, po kilka pojazdów będzie przepuszczanych.

(fot. nadesłane – Dominik)

Jeden komentarz

  1. Pabloo(oryginał)

    A jak to się ma do czasu pracy kierowcy, zapewne ITD już się czai na kierowców, którzy nie stosują się do 12/561/2006. A czas na pauzę to w budzie ?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew