Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Klientka banku była nerwowa, pracownik powiadomił policję. Dzięki temu zatrzymano oszusta

Lubelscy policjanci ze specjalnie powołanej grupy śledczej zatrzymali 57-letniego obywatela Ukrainy, który odpowie za udział w oszustwach metodą „na prokuratora”. Mężczyzna odebrał od 83-latki ponad 280 tysięcy złotych i planował przyjść po kolejne pieniądze. Wpadł dzięki informacji od pracownika banku.

W miniony piątek policjanci z Lublina otrzymali zgłoszenie od pracownika jednego z banków na terenie miasta. Informacja dotyczyła starszej kobiety, która przyszła wypłacić wszystkie swoje oszczędności.

Emerytka zgłosiła się do placówki i poprosiła o szybką wypłatę gotówki. W związku z tym od razu otrzymała 50 tysięcy złotych, a kolejne 150 tysięcy miało być dla niej przygotowane w poniedziałek. Kobieta podczas rozmów z pracownikami była nerwowa i sprawiała wrażenie przestraszonej.

Mundurowi przyjrzeli się sprawie i ustalili, że 83-latka padła ofiarą oszustwa. Operacyjni w trakcie czynności zatrzymali 57-latka, który odbierał pieniądze od seniorki. Jak się okazało, dzień wcześniej wziął od mieszkanki Lublina ponad 280 tysięcy złotych. W piątek zamierzał przyjść po kolejne pieniądze.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Policjanci w trakcie czynności ustalili, że może mieć on na swoim koncie jeszcze dwa inne przestępstwa, do których doszło na terenie Lublina. Podczas tych zdarzeń łupem oszustów padło kolejne 100 tysięcy złotych.

57-latek usłyszał zarzuty oszustwa, co do mienia znacznej wartości. Na wniosek śledczych został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia.

(fot. Policja Lublin)

29 komentarzy

 1. Ciekawe skąd wiedział o tej emerytce co ma tyle kasy? Przecież to na pewno ktoś z rodziny w tym maczał palce.

 2. jak slysze ze jest bieda w tym kraju to mnie krew zalewa

  • Masz łeb i h…….lewe faktury to kombinuj. To taka członkini kodu bywająca na protestach.

  • Biedy nie ma, tylko mało zarabiamy, bo trzeba na „zasłużonych” robić.
   Ja się obudziłam, zmieniam pracę. Z miejsca dostałam 100% więcej.
   Polecam wszystkim niezdecydowanym. Jak się sami nie upomnicie, to nikt tego za was nie zrobi.

  • znając życie to ta babcia oszczędzała na starość przez jakieś 40 lat odejmując sobie od ust, kupując w lumpeksach i niedojadając…a teraz ma demencję i nigdy nie skorzysta z tych pieniędzy…bo nadal czeka na tą starość, która już dawno nadeszła

 3. Ale cwany chochoł.

 4. Nie dość że Polacy sami siebie okradają to jeszcze sąsiedzi przyjeżdżają na łatwe pieniądze

 5. Ten oszust jaki zadowolony na tym zdjęciu. Teraz pewnie pójdzie siedziec na jakies 3-4 lata. ale dotad zyl jak krol, wiec i tak jest do przodu. Stad pewnie ta duma i radosc.

 6. ,aa,boKrzycho.paPj

  Daj namiary na pracę

 7. 3000 zł na budowie to tylko lumpy z pod sklepu zarabiają dobry pomocnik ma 200-250 zł dniówką na rękę pomnożyć to przez 20 dni roboczych

 8. Duże te emerytury tera dają

 9. ma Putin racje ze chce ich wybic do ostatniego