Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Klienci zrobią zakupy także w niedzielę. Duża sieć sklepów zmienia się w wypożyczalnię sprzętu sportowego

Na niektórych sklepach sieci Topaz pojawiły się loga klubu sportowego oraz informacje o treści: „Wypożyczalnia i sklep czynne 7 dni w tygodniu”. To kolejne działania firmy, dzięki którym placówki mogą być czynne również w niedziele.

Posiadająca swoje sklepy również w naszym regionie sieć Topaz postanowiła utworzyć w swoich placówkach kluby sportowe i wypożyczalnię sprzętu do ćwiczeń. W niektórych z należących do firmy 120 sklepów pojawiły się już m.in. ławeczki do ćwiczeń, trampoliny czy też bieżnie. Jak wskazują Wiadomości Handlowe, to kolejny pomysł na otwarcie sklepów w niedziele niehandlowe.

Przepisy wskazują bowiem, że otwarcie sklepów w dni objęte zakazem handlu możliwe jest m.in. w przypadku prowadzenia przez placówki działalności w zakresie kultury, sportu, oświaty, turystyki i wypoczynku. Dlatego też, aby spełniać owe warunki, oprócz sprzętu w sklepach zorganizowano akcję edukacyjną. Ma ona na celu zachęcenie społeczeństwa do aktywności ruchowej.

Są to już kolejne działania sieci Topaz, które mają na celu całotygodniową dostępność swoich sklepów dla klientów. Wcześniej w niektórych placówkach utworzono punkty czytelnicze. Przed laty, zaraz po wprowadzeniu zakazu handlu w niedziele, było też głośno w całym kraju o supermarkecie Topaz w Radzyniu Podlaskim. Wówczas ze zlokalizowanej obok sklepu stacji paliw zrobione zostało przejście, dzięki czemu oba obiekty zostały połączone w jedną całość, a tym samym market mógł być otwarty również w dni wolne od handlu.

Państwowa Inspekcja Pracy nałożyła za to na właściciela karę finansową. Zbigniew Paczóski jednak się z nią nie zgodził i złożył odwołanie do Sądu Rejonowego w Radzyniu Podlaskim. Tam został uniewinniony a tym samym nie musiał zarówno płacić grzywny, jak również mógł dalej prowadzić całotygodniową działalność handlową. Tym samym radzyński Topaz stał się wówczas jedną z największych placówek handlowych w kraju, która oficjalnie mogła być otwarta dla klientów w każdą niedzielę.

W naszym regionie sklepy Topaz znajdują się w: Radzyniu Podlaskim, Lubartowie, Międzyrzecu Podlaskim, Adamowie, Stoczku Łukowskim, Czemiernikach, Staninie i Hucie Dąbrowa.

43 komentarze

 1. nierządy ryżego podnóżka to tragedia

  • A ja go popieram i co mi zrobisz, kasjerze frajerze ?

   • Idź do pracy lewacki smrodzie.

    • Ale ty jesteś pojechany… Ty to jednak powinieneś zostać wyeliminowany, żebyś swoim potomstwem nie spowodował genetycznego zagrożenia dla przetrwania gatunku ludzkiego, (czyli żeby więcej takich głupków nie było). Jednak oczywiście w kapuścianych łbach głąb zawsze pozostanie…

  • Zastanów się kto wprowadził te przepisy,które nadal da się obejść.

 2. Nie będę już robił zakupów w topazie. w ramach protestu powybijam szyby w ich sklepie.

  • Na ten wszelki wypadek, ustanowimy tam stały posterunek misjonarsko-snajperski.
   A po nieudanym nawracaniu na jedynie słuszną wiarę i demokrację afgańskich Talibów, mamy spory zapas tych bezrobotnych fachowców. Odradzam.

 3. Koniec dyktatury bolszewików zabraniających uczciwym Polakom pracować w niedzielę.

 4. Zero zakupów w tym sklepie.

 5. Co za sprytny wybieg. Jednak rzecz w tym, że pracownicy handlu nie chcą pracować w niedzielę. Ciekawe, kiedy niewolnicy wyprostują karki i kiedy to wszystko huknie?

  • Jacy niewolnicy o czym ty piszesz ? Przecież mają umowy o pracę, składki zdrowotne, urlopy, i 4-5 dniowy tydzien pracy. Policjant, Strażak, Lekarz, Pielęgniarka, Kucharz, Stacje paliw, restauracje, apteki maja pracować na zmiany nocne, a w dzień wolny zabraniasz mi zakupy w dzień zrobić ? Bardzo nie ładnie z twojej strony. Kali ukraśc krowa to dobrze, ale Kalemu ukraśc krowa to źle..

 6. W Norwegii wszystkie sklepy w niedzielę są zamknięte od kilkudzieśieciu a moze i dłuzej lat, a Norwedzy ten dzien wykorzystują na spotkania i rekreację. U nas byznes nadal chce nas hodować i kształtować na żądnych zbędnych rzeczy, próbuje tuczyć , próbuje zapewnić non stop alkohol. Wszystko w imię zwiększenia swojego zysku oczywiście wmawiając nam tzw wolność w dostępie , wygodę itp brednie . Ludzie obudźcie się, jesteście wychowywani na konsumentów z potrzebą niekończącej się konsumpcji. Jest życie poza tymi sklepami. Odpoczywajcie w niedzielę tak jak lubicie z korzyscią dla zdrowia i nie dajcie sobie wmówić że potrzeba otwartych sklepów w niedzielę, znajdzice sobie inne hobby niż chodzenie po sklepach

 7. Czekam aż stworzą własny kościół ,,Makaronu kosmicznego” i też będą otwarci w niedzielę.
  Wypożyczalnia sprzętu, dobre.
  Zdrowy styl życia, dobre.
  Kiełbasa, pół litra i 5 browarów taki jest powód przyjścia do sklepu.
  Ale tak jest zabroń czegoś, a uruchamia się mózg kombinatora.
  Polskie prawa jest dobre, ale nie do końca.
  Przez króczki prawne więcej zamętu niż pożytku.

Dodaj komentarz

Z kraju