Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kilkadziesiąt kilogramów nielegalnego tytoniu na posesji

Kryminalni z Łęcznej zatrzymali 67-latka z gminy Milejów. Mężczyzna na terenie swojej posesji wytwarzał, a następnie sprzedawał wyroby tytoniowe bez wymaganego wpisu do rejestru.

Przedwczoraj kryminalni z Łęcznej w jednej z miejscowości na terenie gminy Milejów przeszukali posesję należącą do 67-latka. Mundurowi ujawnili tam 25 sznurów z suszącymi się liśćmi tytoniu, kilkanaście paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, krajankę tytoniową, ponad 600 sztuk pustych paczek na papierosy, kilka tysięcy gilz oraz maszynki do produkcji papierosów i metalowy młynek do tytoniu.

Łącznie zabezpieczono około 60 kilogramów tytoniu. 67-latek został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał 4 zarzuty z Ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzania wyrobów tytoniowych, Ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych oraz z Ustawy Kodeks Karny Skarbowy.

Wkrótce za swoje czyny 67-latek odpowie przed sądem. Czyny jakich się dopuścił zagrożone są karą grzywny, ograniczenie wolności albo pozbawienia wolności do roku.

(fot. Policja Łęczna)

10 komentarzy

 1. mexican_breakfast

  Czuję się bezpieczniejszy.

 2. Jak nielegalnego?? Przecież nie ukradł, nie przemycił..tylko posadził i zebrał i sobie z tego papierosy robi…

  • Dyrdymałko 112 (słownie: sto dwunasty)

   Ale nie uiścił stosownego haraczu dla Państwa, a Państwo tego nielubi…

 3. Normalna sprawa jeszcze 2 czy tam 3lata temu co drugi gospodarz (rolnik) mial tytoń tak porozwieszany na swojej stodole dla celów własnych. Co to. To. Dzieje sie z tym. Narodem co to die. Dzieje niedlugo. Będzie. Podatek. Od. Kilograma. Wysra.ia. w tym czy w nastepnym roku chory kaj

 4. Znane jest nazwisko kapusia?

 5. Mikolaja złapali ?

 6. Rozstrzelajcie go.

 7. to nie wolno uprawiac i suszyc tytoniu od kiedy?

 8. A co nam jeszcze wolno? Może by zrobić taki wykaz, będzie znacznie krótszy niż wykaz rzeczy zakazanych.

 9. jak to co ? patrzeć PISuarom na ręce , a niby po co ten stan wyjatkowy ? nikt z dziennikarzy nie bedzie mógł sie zbliżyć czy polityk opozycji normalnie KGB

Z kraju