Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zamiast do śmieci, znicze trafią do potrzebujących. Czeka na nie specjalny regał

Osoby, które wymieniają znicze na grobach swoich bliskich, będą mogły nadać im drugie życie. Te zużyte, zamiast wyrzucać do śmietnika, wystarczy pozostawić na specjalnym regale.

W Biłgoraju, wzorem wielu innych miast w Polsce, na starym cmentarzu przy ul. Lubelskiej ustawiony został regał na zużyte znicze, które nadają się do ponownego wykorzystania. Dzięki temu osoby, których nie stać na zakup zniczy, lub też mają bardzo ograniczony budżet domowy, będą mogły nadać im drugie życie. Dodatkowo zmniejszy się ilość odpadów na cmentarzu.

– Do tej pory wszystkie wypalone znicze były wyrzucane do cmentarnego kontenera. Teraz niezniszczone znicze będzie można zostawić na regale, aby ktoś inny mógł je nieodpłatnie wziąć, włożyć nowy wkład i postawić na grobie swoich bliskich. W ten sposób do śmietników trafi mniej odpadów – wyjaśnia zarządca biłgorajskiej nekropolii.

Oczywiście należy pamiętać, że na regale można pozostawiać znicze, które mogą być powtórnie wykorzystane, czyli takie, do których używa się wymiennych wkładów. Powinny być one również kompletne i niezniszczone, wymagające jedynie włożenia nowego wkładu. Dzięki temu będą mogły po raz kolejny zdobić czyjś grób.

(fot. UM Biłgoraj)

9 komentarzy

  1. Bardzo dobry pomysł, godny naśladowania.

  2. można umyć szklane duże znicze i ponownie użyć

  3. Pan grabarz (dyplomowany)

    Popieram te jakże szlachetną inicjatywę…

  4. Dobra myśl – ktoś na ten przykład zostanie zaskoczony wypadkiem bliskiej osoby, do sklepu daleko, a wkład do takiego znicza z regału kupi pod cmentarzem

  5. Mhm.. obawiam się, że rzeczywistość będzie taka, że będą one odsprzedawane na Wszystkich Świętych po 'zebraniu’ takiej kolekcji przez 'bizmesmemów’.

  6. Hahahaha ,śmiechu wart ,tylko glupi będzie zostawiał jakimś cwaniaxkom.na regale te znicze. a te będę se wile i baseny budować juz im niese …. hahahhahaahahaha ale prosto do.kosza i tak żeby się potłukło!!

  7. super pomysl i nie tylko dla 'potrzebujacych’ tylko dla kazdego powinno byc, kto ma ochote. Ja od tego nie zbiednieje, ale widze ze jest tu kilku 'psow sasiada’

Wiadomości z info112