Kierowca matiza, który wjechał w naczepę ciężarówki, był pijany. W takim stanie jechał ekspresówką (zdjęcia)

Jadąc po pijanemu nie zauważył poruszającej się przed nim ciężarówki. Nawet nie hamując, z impetem wjechał w tył naczepy.

Tak jak podejrzewano od początku, kierowca chevroleta, który wczoraj późnym wieczorem doprowadził do wypadku na zjeździe z obwodnicy Lublina, był pijany. Jak już informowaliśmy, zdarzenie miało miejsce we wtorek około godziny 21:30 w miejscowości Dąbrowica na węźle Sławinek.

Kierujący chevroletem mężczyzna jechał obwodnicą od strony Kraśnika. Z relacji świadków wynika, że nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy. Zjeżdżając z drogi ekspresowej w stronę al. Solidarności nawet nie zwolnił i auto z impetem uderzyło w tył naczepy ciężarówki, która na zjeździe poruszała się z niewielką prędkością.

Kierowca matiza został uwięziony w rozbitym pojeździe. Po tym, jak go wyciągnięto z auta, zajęli się nim ratownicy medyczni. Następnie trafił do szpitala. Tam pobrano od niego krew do badań, policjantom udało się również wstępnie przebadać go alkomatem. Urządzenie wykazało dwa promile w organizmie mężczyzny.

Za kierowanie pojazdem po pijanemu, grozi mu teraz do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Musi się również liczyć z dodatkowymi kosztami. Będzie bowiem musiał pokryć koszty naprawy szkód, które wyrządził a także opłacić holowanie auta na policyjny parking.

(fot. lublin112)

10 komentarzy

 1. Całe szczęście, że nie walnął w traktor czy rowerzystę (które tak często poruszają się ekspresówkami) bo na forum wyczytalibyśmy, że to wina traktorzysty/rowerzysty.

 2. To w końcu matiz czy chevrolet? 🥴

 3. Był Daewoo Matiz i Chevrolet Matiz i Chevrolet Spark. Po bankructwie Daewoo, GM wykupiło resztę jego akcji i stąd na trochę pojawiła taka głupia nazwa.

 4. … trzeźwy by nie przeżył

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7885zł -0.17%
  • GBP 5.2655zł -0.39%
  • EUR 4.5562zł -0.01%
  • CHF 4.1354zł 0.07%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online