Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Kierowca BMW driftował w centrum miasta. Piesi ratowali się ucieczką

Kierujący BMW 27-latek, który w trakcie wykonywania kontrolowanego poślizgu o mało nie wjechał w grupę pieszych, stanie przed sądem. Mężczyzna jest dobrze znany policji z podobnych zachowań.

W środę funkcjonariusze drogówki patrolujący ulice Puław, zwrócili uwagę na poruszające się ul. Centralną BMW. Kierowca dobrze był znany policjantom, gdyż wielokrotnie zatrzymywali go za różnego rodzaju wykroczenia w ruchu drogowym. Nie inaczej było też tym razem.

Jak wyjaśnia podkom. Ewa Rejn-Kozak z Komendy Powiatowej Policji w Puławach, w pewnym momencie mężczyzna wprowadził swój pojazd w poślizg. Wykonał to jednak w taki sposób, że omal nie wjechał w ludzi przechodzących po przejściu dla pieszych. Sytuacja była tak gwałtowna i niebezpieczna, że piesi musieli ratować się ucieczką.

Kierowca od razu został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało, że 27-latek był trzeźwy. Nie posiadał jednak przy sobie prawa jazdy, a samochód, którym kierował, nie miał aktualnych badań technicznych. Poza tym policjanci stwierdzili, że pojazd m.in ma niesprawne światła i uszkodzone lusterka. W związku z tym zatrzymali kierowcy dowód rejestracyjny.

Wobec kierowcy skierowany zostanie wniosek do sądu o ukaranie.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)

15 komentarzy

 1. hu mu zrobią to dziki kraj

 2. Każdego wieczoru po 21ej odchodzi drifting pod Brico i też nikt nic z tym nie robi.

 3. Gruza od razu na szrot,miszczowi prostej pałowanie na miejscu.
  bmw jak magnes przyciąga idiotów.

 4. Za to, że piesi „ratowali się ucieczką” też powinien barani mistrz kierownicy zapłacić. Pewnie dużo zadość uczynienia sąd nie przyzna, ale ja bym nie odpuścił idiocie.

 5. Ja dzisiaj tylko widziałem dwóch debilów w bmw-io. Szkoda gadać, jeden pojechał na czerwonym a drugi nagle stanął w poprzek zmieniając pas.

 6. Kiedy wreszcie zostanie otwarty w Lublinie tor do prób samochodowych . Czy wy chcecie doprowadzić do tragedii , czy wy chcecie żeby mnie ktoś rozjechał ?

 7. PODZIWIAM INTELIGENCJĘ POLICJANTÓW – ZA USTERKI TECHNICZNE ZATRZYMALI I TAK NIEWAŻNY DOWÓD REJESTRACYJNY – JAKOŚ NIE DOCZYTAŁEM CZY BAWARSKI ZŁOM ODJECHAŁ Z MIEJSCA ZATRZYMANIA NA LAWECIE CZY KIEROWCA OTRZYMAŁ POKWITOWANIE POZWALAJĄCE NA DALSZĄ JAZDĘ – REDAKCJO 112 CZEKAMY NA ODPOWIEDŹ

 8. Emocje w komentarzach są na wyrost – tacy śmiecie są też potrzebni bo dofinansują budżet gminy a odwiedziny w komendzie to dla nich jest psychiczna masturbacja.

 9. Wielka szkoda, że zamiast pieszych nie było tam łapacza burakowozów w postaci autobusu.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo